Lider dobry na przełamanieDrugiego w tym sezonie zwycięstwa poszukają piłkarze Stainer Polonii Leszno. Na własnej murawie nasz zespół podejmować będzie Lubuszanina Trzciankę.

Przełamanie. Z tym słowem od kilku kolejek próbują zaprzyjaźnić się piłkarze Stainer Polonii Leszno. Niestety w przypadku leszczynian próby przerwania złej passy nie dają pożądanych efektów. Dwa mecze temu wydawało się, że w grze biało-czerwonych coś drgnęło. Przynajmniej jeżeli chodzi o zdobycz punktową. Jednak po bezbramkowym remisie z Obrą 1912 Kościan przyszła porażka 0:3 w Nowych Skalmierzycach. Co gorsza był to szósty mecz w tym sezonie, który Poloniści zakończyli bez gola na koncie. Słabsze ligowe występy Stainer Polonia powetowała sobie w III rundzie Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. W Czempiniu w grze podopiecznych Jędrzeja Kędziory doczekaliśmy się skuteczności, a co za tym idzie pewnej wygranej 4:2.

Problemów ze skutecznością nie mają piłkarze z Trzcianki. O zdobywanie bramek dla liderującego Lubuszanina dbają przede wszystkim Błażej Nowak oraz Orlande Kpassa. Szczególnie imponująco wygląda dorobek bramkowy Iworyjczyka, który ośmiokrotnie znalazł sposób na pokonanie golkipera rywali. To właśnie na poczynania tego zawodnika największą uwagę powinni zwrócić obrońcy Stainer Polonii. O ile defensorom z Leszna w tym sezonie przytrafiło się kilka kosztownych błędów, o tyle obrońcy ekipy z Trzcianki zbierają pochlebne recenzje. W dotychczasowych ośmiu meczach podopieczni Jarosława Feciucha stracili zaledwie 7 bramek. Przepis na pokonanie drużyny z północy Wielkopolski jednak istnieje. Jak wygrywać z zespołem niebiesko-białych już w pierwszej kolejce pokazała Unia Swarzędz. Uniści zwyciężyli na własnym terenie 3:1.

Koncentracja, maksymalne zaangażowanie od pierwszego gwizdka oraz odrobina szczęścia w sobotnie popołudnie powinny pomóc ekipie z Leszna w walce z faworyzowanym zespołem z Trzcianki. Pomocny w osiągnięciu korzystnego rezultatu przez Polonistów będzie również doping kibiców, których na stadion lekkoatletyczny w Lesznie zapraszamy w sobotę o godzinie 14.