Kurtz ciągle w gazie



Kolejny świetny występ ma za sobą Brady Kurtz. Tym razem w szwedzkiej Elitserien. Australijczyk we wtorkowym spotkaniu zdobył dla Vetlandy 10 punktów.

Dobra postawa Kurtza nie wystarczyła, aby pokonać na wyjeździe Rospiggarnę Hallstavik. Gospodarze wygrali 49:41. Barwy Vetlandy reprezentował również Dominik Kubera, który zawody zakończył z dorobkiem 5 punktów.

Niezły występ zaliczył Jarosław Hampel, a jego Lejonen zwyciężyło na torze w Eskilstunie 48:42. Leszczynianin wywalczył w tym spotkaniu 9 punktów. We wtorek nieco gorzej wiodło się Bartoszowi Smektale. Przy nazwisku naszego młodzieżowca zapisano 5 oczek, a Vastervik przegrało minimalnie z Indianerną Kumla 44:46.

Rospiggarna Hallstavik: 49
1. Max Fricke (2*,2,2,0) 6+1
2. Wiktor Kułakow (3,1,1*,3,1) 9+1
3. Andreas Jonsson (3,3,3,2*,D) 11+1
4. Rasmus Jensen (1,2*,1,3,2*) 9+2
5. Jason Doyle (2,1,2*,2,3) 10+1
6. Erik Riss (2,1*,0) 3+1
7. Tomas Jonasson (1*,D,0) 1+1

Vetlanda Speedway: 41
1. Szymon Woźniak (1,0,1,1) 3
2. Dominik Kubera (0,1,3,1) 5
3. Brady Kurtz (2,3,2*,W,1,2*) 10+2
4. Troy Batchelor (U,2*,0,0,0) 2+1
5. Bartosz Zmarzlik (3,2,3,3,3) 14
6. Filip Hjelmland (0,3,1) 4
7. Victor Palovaara (3,0,0) 3

Bieg po biegu:
1. W. Kułakow, M. Fricke, Sz. Woźniak, D. Kubera 5:1 (5:1)
2. V. Palovaara, E. Riss, T. Jonasson, F. Hjelmland 3:3 (8:4)
3. A. Jonsson, B. Kurtz, R. Jensen, T. Batchelor (U) 4:2 (12:6)
4. B. Zmarzlik, J. Doyle, E. Riss, V. Palovaara 3:3 (15:9)
5. F. Hjelmland, T. Batchelor, W. Kułakow, T. Jonasson (D) 1:5 (16:14)
6. A. Jonsson, R. Jensen, D. Kubera, Sz. Woźniak 5:1 (21:15)
7. B. Kurtz, M. Fricke, W. Kułakow, T. Batchelor 3:3 (24:18)
8. A. Jonsson, B. Zmarzlik, R. Jensen, V. Palovaara 4:2 (28:20)
9. D. Kubera, B. Kurtz, J. Doyle, E. Riss 1:5 (29:25)
10. B. Zmarzlik, M. Fricke, F. Hjelmland, T. Jonasson 2:4 (31:29)
11. R. Jensen, J. Doyle, D. Kubera, B. Kurtz (W) 5:1 (36:30)
12. W. Kułakow, A. Jonsson, Sz. Woźniak, T. Batchelor 5:1 (41:31)
13. B. Zmarzlik, J. Doyle, B. Kurtz, M. Fricke 2:4 (43:35)
14. J. Doyle, R. Jensen, Sz. Woźniak, T. Batchelor 5:1 (48:36)
15. B. Zmarzlik, B. Kurtz, W. Kułakow, A. Jonsson (D) 1:5 (49:41)

Smederna Eskilstuna: 42
1. Fredrik Lindgren (1*,1,3,2,2) 9+1
2. Gleb Czugunow (2,1,0,3,1*) 7+1
3. Michael Jepsen Jensen (1,2*,3,0,2) 8+1
4. Adrian Miedziński (0,3,1,1) 5
5. Przemysław Pawlicki (3,2,3,1*,0) 9+1
6. Linus Ekloef (1*,1,0) 2+1
7. Pontus Aspgren (2,0,0) 2

Lejonen Gislaved: 48
1. Jarosław Hampel (3,0,3,2,1) 9
2. Kacper Woryna (0,1,1,2) 4
3. Timo Lahti (3,3,0,3) 9
4. Maksym Drabik (2*,3,2*,1*,3) 11+3
5. Krzysztof Kasprzak (2,2,1*,0,3) 8+1
6. Mathias Thoernblom (0,2*,2,0) 4+1
7. Nikolai Klindt (3,0,0) 3

Bieg po biegu:
1. J. Hampel, G. Czugunow, F. Lindgren, K. Woryna 3:3 (3:3)
2. N. Klindt, P. Aspgren, L. Ekloef, M. Thoernblom 3:3 (6:6)
3. T. Lahti, M. Drabik, M. Jepsen Jensen, A. Miedziński 1:5 (7:11)
4. Prz. Pawlicki, K. Kasprzak, L. Ekloef, N. Klindt 4:2 (11:13)
5. M. Drabik, M. Thoernblom, G. Czugunow, P. Aspgren 1:5 (12:18)
6. A. Miedziński, M. Jepsen Jensen, K. Woryna, J. Hampel 5:1 (17:19)
7. T. Lahti, M. Drabik, F. Lindgren, G. Czugunow 1:5 (18:24)
8. M. Jepsen Jensen, K. Kasprzak, A. Miedziński, N. Klindt 4:2 (22:26)
9. J. Hampel, Prz. Pawlicki, K. Woryna, L. Ekloef 2:4 (24:30)
10. F. Lindgren, M. Thoernblom, K. Kasprzak, P. Aspgren 3:3 (27:33)
11. Prz. Pawlicki, K. Woryna, A. Miedziński, T. Lahti 4:2 (31:35)
12. G. Czugunow, J. Hampel, M. Drabik, M. Jepsen Jensen 3:3 (34:38)
13. T. Lahti, F. Lindgren, Prz. Pawlicki, K. Kasprzak 3:3 (37:41)
14. M. Drabik, F. Lindgren, G. Czugunow, M. Thoernblom 3:3 (40:44)
15. K. Kasprzak, M. Jepsen Jensen, J. Hampel, Prz. Pawlicki 2:4 (42:48)

Indianerna Kumla: 46
1. Chris Holder (2*,3,3,3,0) 11+1
2. Tai Woffinden (3,3,2*,2,2*) 12+2
3. Piotr Protasiewicz (3,1,2,1*,3) 10+1
4. Krystian Pieszczek (1,0,1*,2) 4+1
5. Kenneth Bjerre (1,3,0,0,1) 5
6. Ludvig Lindgren (2,D,0) 2
7. Joel Andersson (0,2*,0) 2+1

Västervik Speedway: 44
1. Nicki Pedersen (D,3,1*,3,2*) 9+2
2. Krzysztof Buczkowski (1,2*,2,1,3) 9+1
3. Peter Ljung (2,1,3,2,1) 9
4. Peter Kildemand (0,1,0) 1
5. Jack Holder (3,3,2,1*,0) 9+1
6. Anton Karlsson (1,0,1*) 2+1
7. Bartosz Smektała (3,2*,0,0) 5+1

Bieg po biegu:
1. T. Woffinden, Ch. Holder, K. Buczkowski, N. Pedersen (D) 5:1 (5:1)
2. B. Smektała, L. Lindgren, A. Karlsson, J. Andersson 2:4 (7:5)
3. P. Protasiewicz, P. Ljung, K. Pieszczek, P. Kildemand 4:2 (11:7)
4. J. Holder, B. Smektała, K. Bjerre, L. Lindgren (D) 1:5 (12:12)
5. T. Woffinden, J. Andersson, P. Kildemand, A. Karlsson 5:1 (17:13)
6. N. Pedersen, K. Buczkowski, P. Protasiewicz, K. Pieszczek 1:5 (18:18)
7. Ch. Holder, T. Woffinden, P. Ljung, P. Kildemand 5:1 (23:19)
8. J. Holder, P. Protasiewicz, K. Pieszczek, B. Smektała 3:3 (26:22)
9. K. Bjerre, K. Buczkowski, N. Pedersen, L. Lindgren 3:3 (29:25)
10. Ch. Holder, J. Holder, A. Karlsson, J. Andersson 3:3 (32:28)
11. P. Ljung, K. Pieszczek, K. Buczkowski, K. Bjerre 2:4 (34:32)
12. N. Pedersen, T. Woffinden, P. Protasiewicz, B. Smektała 3:3 (37:35)
13. Ch. Holder, P. Ljung, J. Holder, K. Bjerre 3:3 (40:38)
14. K. Buczkowski, N. Pedersen, K. Bjerre, Ch. Holder 1:5 (41:43)