Kulanie na medal w Brzesku

Dwoma medalami kręglarzy Polonii 1912 Leszno zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów U-23, które odbyły się w miniony weekend w Brzesku.

Pierwszego dnia rozegrany został turniej parowy. W nim najlepszy okazał się duet Startu Gostyń, bracia bliźniacy Kacper i Jędrzej Michalakowie. Poloniści w składzie Mateusz Klecha i Kamil Kozłowski sięgnęli po srebro. Na najniższym stopniu podium stanęli także gostyniacy, Adrian Zagata i Karol Sellmann.

W drugim dniu zmagań zawodnicy rywalizowali indywidualnie. Złoty krążek z łącznym wynikiem 1151 punktów wywalczył leszczynianin Klecha, wyprzedzając o trzy oczka Gracjana Machaja z Dziewiątki Amiki Wronki i o siedem Marka Gierszewskiego. Na siódmej pozycji uplasował się inny z biało-czerwonych, Kozłowski.