Kubera najskuteczniejszy



Wtorek jak zwykle należał do Elitserien. Barwy swoich szwedzkich drużyn reprezentowała trójka przedstawicieli Fogo Unii Leszno. Najlepiej wypadł Dominik Kubera.

Indianerna Kumla pewnie pokonała na własnym torze Vetlandę 51:39. 8 punktów dla gości zainkasował Dominik Kubera. Swoje mecze przegrały również drużyny Jarosława Hampela i Bartosza Smektały. Lejonen Gislaved poległ na wyjeździe z Dackarną Malilla 42:48, a Smederna Eskilstuna wygrała z Vastervik 48:42. Nasi jeźdźcy zdobyli kolejno: 6 i 3 punkty.

Kumla Indianerna – 51
1. Chris Holder – 8+1 (1*,0,2,3,2)
2. Kenneth Bjerre – 10+2 (2,2*,2,2,2*)
3. Piotr Protasiewicz – 10+2 (3,2,1*,1*,3)
4. Anders Thomsen – 5+2 (2*,1*,2,0)
5. Tai Woffinden – 9 (2,3,3,1,w)
6. Ludvig Lindgren – 4+1 (3,1*,0)
7. Joel Andersson – 5+1 (2*,3,0)

Vetlanda Speedway – 39
1. Szymon Woźniak – 6 (0,0,2,3,1)
2. Dominik Kubera – 8+2 (3,3,1*,1*,0)
3. Troy Batchelor – 5 (1,1,2,d,1)
4. Jakub Jamróg – 0 (0,0,-,0)
5. Bartosz Zmarzlik – 17 (3,3,3,3,2,3)
6. Victor Palovaara – 3 (1,1,d,1)
7. Filip Hjelmland – 0 (w,0,-)

Bieg po biegu:
1. (64,9) Kubera, Bjerre, Holder, Woźniak – 3:3 – (3:3)
2. (66,4) Lindgren, Andersson, Palovaara, Hjelmland (w/u) – 5:1 – (8:4)
3. (65,0) Protasiewicz, Thomsen, Batchelor, Jamróg – 5:1 – (13:5)
4. (64,8) Zmarzlik, Woffinden, Lindgren, Hjelmland – 3:3 – (16:8)
5. (65,8) Andersson, Bjerre, Palovaara, Jamróg – 5:1 – (21:9)
6. (65,3) Kubera, Protasiewicz, Thomsen, Woźniak – 3:3 – (24:12)
7. (65,3) Zmarzlik, Bjerre, Batchelor, Holder – 2:4 – (26:16)
8. (69,5) Zmarzlik, Thomsen, Protasiewicz, Palovaara (d/4) – 3:3 – (29:19)
9. (66,8) Woffinden, Woźniak, Kubera, Lindgren – 3:3 – (32:22)
10. (68,0) Zmarzlik, Holder, Palovaara, Andersson – 2:4 – (34:26)
11. (67,7) Woffinden, Batchelor, Kubera, Thomsen – 3:3 – (37:29)
12. (67,7) Woźniak, Bjerre, Protasiewicz, Jamróg – 3:3 – (40:32)
13. (67,3) Holder, Zmarzlik, Woffinden, Batchelor (d/4) – 4:2 – (44:34)
14. (67,9) Zmarzlik, Holder, Batchelor, Woffinden (w/u) – 2:4 – (46:38)
15. (67,4) Protasiewicz, Bjerre, Woźniak, Kubera – 5:1 – (51:39)

Dackarna Malilla – 48 pkt.
9. Vaclav Milik – 6+1 (1*,1,2,2,0)
10. Frederik Jakobsen – 4+1 (2,1,0,1*)
11. Oliver Berntzon – 13+1 (3,3,2*,2,3)
12. Jacob Thorssell – 10 (d,1,3,3,3)
13. Patryk Dudek – 5 (1,3,1,0)
14. Artur Czaja – 7 (3,3,0,1)
15. Joel Kling – 3 (0,3,0)

Lejonen Gislaved – 42 pkt.
1.
 Jarosław Hampel – 6+1 (3,2,1*,0)
2. Tomas H. Jonasson – 0 (0,0,-,0)
3. Krzysztof Kasprzak – 9+1 (2,2*,2,1,2)
4. Kacper Woryna – 8+2 (1*,w,3,3,1*)
5. Maksym Drabik – 9 (2,1,1,3,2)
6. Kevin Woelbert – 8+1 (1*,2,2,3,w)
7. Mathias Thoernblom – 2 (2,0,0)

Bieg po biegu:
1. (58,60) Hampel, Jakobsen, Milik, Jonasson – 3:3 – (3:3)
2. (59,00) Czaja, Thoernblom, Woelbert, Kling – 3:3 – (6:6)
3. (58,00) Berntzon, Kasprzak, Woryna, Thorssell (d) – 3:3 – (9:9)
4. (59,10) Czaja, Drabik, Dudek, Thoernblom – 4:2 – (13:11)
5. (60,60) Kling, Woelbert, Jakobsen, Woryna (w/u) – 4:2 – (17:13)
6. (58,20) Berntzon, Hampel, Thorssell, Jonasson – 4:2 – (21:15)
7. (59,00) Woryna, Kasprzak, Milik, Jakobsen – 1:5 – (22:20)
8. (58,40) Thorssell, Berntzon, Drabik, Thoernblom – 5:1 – (27:21)
9. (60,00) Dudek, Woelbert, Hampel, Czaja – 3:3 – (30:24)
10. (58,80) Woelbert, Milik, Drabik, Kling – 2:4 – (32:28)
11. (58,70) Thorssell, Kasprzak, Dudek, Jonasson – 4:2 – (36:30)
12. (58,90) Woryna, Berntzon, Jakobsen, Hampel – 3:3 – (39:33)
13. (59,00) Drabik, Milik, Kasprzak, Dudek – 2:4 – (41:37)
14. (58,60) Thorssell, Drabik, Czaja, Woelbert (w/u) – 4:2 – (45:39)
15. (58,80) Berntzon, Kasprzak, Woryna, Milik – 3:3 – (48:42)

Eskilstuna Smederna – 49 pkt
9. Fredrik Lindgren – 8+2 (1*,2,3,1,1*)
10. Pontus Aspgren – 3 (2,1,0,-)
11. Michael Jepsen Jensen – 9+2 (1,3,2*,1,2*)
12. Przemysław Pawlicki – 9 (0,1,3,3,2)
13. Andrzej Lebiediew – 4+2 (2*,0,2*,0)
14. Adrian Miedziński – 15 (3,3,3,3,3)
15. Mateusz Szczepaniak – 1 (0,0,1)

Vastervik Speedway – 41 pkt
1. Krzysztof Buczkowski – 6+1 (3,2,1*,0,0)
2. Bartosz Smektała – 3 (u,0,2,1)
3. Peter Ljung – 11+1 (3,3,0,2*,3)
4. Jack Holder – 8+1 (2*,3,1,2,0)
5. Nicki Pedersen – 7 (1,d,2,3,1)
6. Anton Karlsson – 4+1 (2,2*,0)
7. Mikkel Bech – 2+1 (1*,0,1)

Bieg po biegu:
1. (60,40) Buczkowski, Aspgren, Lindgren, Smektała (u) – 3:3 – (3:3)
2. (60,30) Miedziński, Karlsson, Bech, Szczepaniak – 3:3 – (6:6)
3. (60,00) Ljung, Holder, Jepsen Jensen, Pawlicki – 1:5 – (7:11)
4. (59,80) Miedziński, Lebiediew, Pedersen, Bech – 5:1 – (12:12)
5. (60,80) Holder, Karlsson, Aspgren, Szczepaniak – 1:5 – (13:17)
6. (60,60) Jepsen Jensen, Buczkowski, Pawlicki, Smektała – 4:2 – (17:19)
7. (60,20) Ljung, Lindgren, Holder, Aspgren – 2:4 – (19:23)
8. (60,90) Pawlicki, Jepsen Jensen, Bech, Pedersen (d) – 5:1 – (24:24)
9. (60,00) Miedziński, Smektała, Buczkowski, Lebiediew – 3:3 – (27:27)
10. (60,50) Lindgren, Pedersen, Szczepaniak, Karlsson – 4:2 – (31:29)
11. (60,80) Pawlicki, Lebiediew, Smektała, Ljung – 5:1 – (36:30)
12. (60,30) Miedziński, Holder, Jepsen Jensen, Buczkowski – 4:2 – (40:32)
13. (60,40) Pedersen, Ljung, Lindgren, Lebiediew – 1:5 – (41:37)
14. (60,90) Miedziński, Jepsen Jensen, Pedersen, Buczkowski – 5:1 – (46:38)
15. (60,40) Ljung, Pawlicki, Lindgren, Holder – 3:3 – (49:41)