Kubera bohaterem Vetlandy



Czterech żużlowców Fogo Unii Leszno wzięło udział we wtorkowych zmaganiach w Szwecji. Kolejny raz znakomicie wypadł Dominik Kubera, który obok Bartosza Zmarzlika był liderem Vetlandy.

Vetlanda wybrała się do Motali. Losy tego pojedynku ważyły się do ostatniego wyścigu. W nim najlepszy okazał się Dominik Kubera, który zapewnił swojej drużynie wyjazdowe zwycięstwo, w stosunku 46:43. Leszczyński młodzieżowiec zawody zakończył z dorobkiem 13 punktów. 5 oczek dla gości zainkasował natomiast Brady Kurtz.

Triumf odniosła również drużyna Piotra Pawlickiego. Dackarna Mallila wygrała u siebie z Rospiggarną Hallstavik 47:43, a leszczynianin zdobył 9 oczek. 4 punkty dla Vastervik zainkasował natomiast Bartosz Smektała. Jego ekipa zremisowała na wyjeździe z Masarną Avesta 45:45.

Piraterna Motala: 43
1. Mikkel Michelsen (2,1,2,3,2) 10
2. Daniel Kaczmarek (0,0,1*) 1+1
3. Paweł Przedpełski (3,1,W,2,1*) 7+1
4. Linus Sundstroem (2*,3,2,3,1*) 11+2
5. Niels Kristian Iversen (1,3,1,2*,W,2) 9+1
6. Jonas Davidsson (1,0,3) 4
7. Daniel Davidsson (0,1,0) 1

Vetlanda Speedway: 46
1. Dominik Kubera (3,2,2,3,3) 13
2. Filip Hjelmland (1,0,0,W) 1
3. Troy Batchelor (0,2,1,W) 3
4. Andreas Lyager (1,3,0,0,0) 4
5. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,2,3) 14
6. Victor Palovaara (3,2*,1,0) 6+1
7. Brady Kurtz (2*,2*,1) 5+2

Bieg po biegu:
1. D. Kubera, M. Michelsen, F. Hjelmland, D. Kaczmarek 2:4 (2:4)
2. V. Palovaara, B. Kurtz, J. Davidsson, D. Davidsson 1:5 (3:9)
3. P. Przedpełski, L. Sundstroem, A. Lyager, T. Batchelor 5:1 (8:10)
4. B. Zmarzlik, B. Kurtz, N. K. Iversen, J. Davidsson 1:5 (9:15)
5. A. Lyager, V. Palovaara, D. Davidsson, D. Kaczmarek 1:5 (10:20)
6. L. Sundstroem, D. Kubera, P. Przedpełski, F. Hjelmland 4:2 (14:22)
7. N. K. Iversen, T. Batchelor, M. Michelsen, A. Lyager 4:2 (18:24)
8. B. Zmarzlik, L. Sundstroem, B. Kurtz, P. Przedpełski (W) 2:4 (20:28)
9. J. Davidsson, D. Kubera, N. K. Iversen, F. Hjelmland 4:2 (24:30)
10. B. Zmarzlik, M. Michelsen, V. Palovaara, D. Davidsson 2:4 (26:34)
11. L. Sundstroem, N. K. Iversen, T. Batchelor, F. Hjelmland (W) 5:1 (31:35)
12. D. Kubera, P. Przedpełski, D. Kaczmarek, A. Lyager 3:3 (34:38)
13. M. Michelsen, B. Zmarzlik, N. K. Iversen (W), T. Batchelor (W) 3:2 (37:40)
14. B. Zmarzlik, M. Michelsen, P. Przedpełski, V. Palovaara 3:3 (40:43)
15. D. Kubera, N. K. Iversen, L. Sundstroem, A. Lyager 3:3 (43:46)

Dackarna Malilla: 47
1. Maciej Janowski (2*,2,2,3,2) 11+1
2. Piotr Pawlicki (3,3,1*,0,2*) 9+2
3. Oliver Berntzon (3,3,1*,2,3) 12+1
4. Jacob Thorssell (0,0,2,0) 2
5. Patryk Dudek (3,2,2,1,0) 8
6. Joel Kling (0,1,0) 1
7. Kacper Gomólski (1,2*,1*) 4+2

Rospiggarna Hallstavik: 43
1. Jason Doyle (0,1*,3,3,1) 8+1
2. Rasmus Jensen (1,2,1,3,1) 8
3. Max Fricke (1*,0,1,2) 4+1
4. Robert Lambert (2,1,3,1,0) 7
5. Andreas Jonsson (2,3,3,0,3) 11
6. Emil Millberg (2*,0,0) 2+1
7. Erik Riss (3,D,0) 3

Bieg po biegu:
1. Pi. Pawlicki, M. Janowski, R. Jensen, J. Doyle 5:1 (5:1)
2. E. Riss, E. Millberg, K. Gomólski, J. Kling 1:5 (6:6)
3. O. Berntzon, R. Lambert, M. Fricke, J. Thorssell 3:3 (9:9)
4. P. Dudek, A. Jonsson, J. Kling, E. Riss (D) 4:2 (13:11)
5. Pi. Pawlicki, K. Gomólski, R. Lambert, E. Millberg 5:1 (18:12)
6. O. Berntzon, R. Jensen, J. Doyle, J. Thorssell 3:3 (21:15)
7. R. Lambert, M. Janowski, Pi. Pawlicki, M. Fricke 3:3 (24:18)
8. A. Jonsson, J. Thorssell, O. Berntzon, E. Riss 3:3 (27:21)
9. J. Doyle, P. Dudek, R. Jensen, J. Kling 2:4 (29:25)
10. A. Jonsson, M. Janowski, K. Gomólski, E. Millberg 3:3 (32:28)
11. R. Jensen, P. Dudek, M. Fricke, J. Thorssell 2:4 (34:32)
12. J. Doyle, O. Berntzon, R. Lambert, Pi. Pawlicki 2:4 (36:36)
13. M. Janowski, M. Fricke, P. Dudek, A. Jonsson 4:2 (40:38)
14. O. Berntzon, Pi. Pawlicki, J. Doyle, R. Lambert 5:1 (45:39)
15. A. Jonsson, M. Janowski, R. Jensen, P. Dudek 2:4 (47:43)

Masarna Avesta: 45
1. Antonio Lindbaeck (2,3,3,3,1) 12
2. David Bellego (1*,3,2*,3,0) 9+2
3. Martin Smolinski (2,3,3,0,0) 8
4. Wadim Tarasienko (D,0,1) 1
5. Kim Nilsson (2,1,3,0,2) 8
6. Aleksandr Łoktajew (3,1*,0,D) 4+1
7. Philip Hellstroem-Bangs (2*,1,D) 3+1

Västervik Speedway: 45

1. Nicki Pedersen (3,2,2*,2,3) 12+1
2. Mikkel Bech (0,1*,0) 1+1
3. Peter Ljung (3,D,3,2,2,3) 13
4. Bartosz Smektała (1,2,1) 4
5. Jack Holder (0,2,2,1*,2*) 7+2
6. Anton Karlsson (1,0,1) 2
7. Peter Kildemand (W,3,1*,1*,1) 6+2

Bieg po biegu:
1. N. Pedersen, A. Lindbaeck, D. Bellego, M. Bech 3:3 (3:3)
2. A. Łoktajew, P. Hellstroem-Bangs, A. Karlsson, P. Kildemand (W) 5:1 (8:4)
3. P. Ljung, M. Smolinski, B. Smektała, W. Tarasienko (D) 2:4 (10:8)
4. P. Kildemand, K. Nilsson, A. Łoktajew, J. Holder 3:3 (13:11)
5. D. Bellego, B. Smektała, P. Hellstroem-Bangs, A. Karlsson 4:2 (17:13)
6. M. Smolinski, N. Pedersen, M. Bech, W. Tarasienko 3:3 (20:16)
7. A. Lindbaeck, D. Bellego, B. Smektała, P. Ljung (D) 5:1 (25:17)
8. M. Smolinski, J. Holder, P. Kildemand, A. Łoktajew 3:3 (28:20)
9. P. Ljung, N. Pedersen, K. Nilsson, A. Łoktajew (D) 1:5 (29:25)
10. A. Lindbaeck, J. Holder, A. Karlsson, P. Hellstroem-Bangs (D) 3:3 (32:28)
11. K. Nilsson, P. Ljung, W. Tarasienko, M. Bech 4:2 (36:30)
12. D. Bellego, N. Pedersen, P. Kildemand, M. Smolinski 3:3 (39:33)
13. A. Lindbaeck, P. Ljung, J. Holder, K. Nilsson 3:3 (42:36)
14. N. Pedersen, K. Nilsson, P. Kildemand, D. Bellego 2:4 (44:40)
15. P. Ljung, J. Holder, A. Lindbaeck, M. Smolinski 1:5 (45:45)