Kraków na drodze do play-offW najbliższą środę w hali Trapez odbędzie się zaległy mecz I ligi koszykówki. Jamalex Polonia 1912 Leszno zmierzy się z AZS AGH Kraków.

To kolejne, bardzo ważne dla podopiecznych Łukasza Grudniewskiego spotkanie. Wszak leszczynianie, po ostatnich niepowodzeniach, wciąż nie mogą być pewni awansu do fazy play-off.

Będący, niemal przez cały sezon w czubie tabeli biało-czerwoni, w rundzie rewanżowej nie błyszczą. Zanotowali w niej tylko cztery zwycięstwa, przy aż siedmiu przegranych. Kilka wygranych było na wyciągnięcie ręki, ale w kluczowych momentach, naszej drużynie brakowało konsekwencji. Tak było w Bydgoszczy, tak było również w minioną sobotę w starciu przeciwko Rawlplug Sokołowi, kiedy to Poloniści nie potrafili utrzymać znaczącego prowadzenia i roztrwonili przewagę w końcówce.

Lekiem na poprawę gry dla Jamalex Polonii ma być powracający na parkiet Tomasz Ochońko. Popularny “Bibi” wystąpił po raz pierwszy od odniesionej kontuzji właśnie w Łańcucie. Choć był wyróżniającą się postacią, nie uchronił swojego zespołu przed porażką. Wydaje się jednak, że tym razem o dwa punkty będzie zdecydowanie łatwiej, ponieważ do Leszna przyjedzie broniący się przed spadkiem AZS AGH.

Mimo, iż jest to rywal z niższej półki, nie należy go lekceważyć. Klub ze stolicy Małopolski w pierwszej rundzie rozbił leszczynian 95:75. Ponadto, krakowianie mają nóż na gardle i zrobią wszystko, by zgarnąć pełną pulę, która z pewnością bardzo przybliżyłaby ich do utrzymania. Gospodarze również mają o co grać. W tym momencie są na dziewiątym miejscu. Przy triumfie wskoczą ponownie do pierwszej ósemki.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 20:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.