Kosma Szafraniak drugi w Bałtyk – Bieszczady Tour

Kosma Szafraniak zajął drugie w wyścigu Bałtyk – Bieszczady Tour. Leszczynianin startował w kategorii Solo, pokonując na rowerze ponad 1000 kilometrów w czasie 35 godzin i 24 minut.

Bałtyk -Bieszczady Tour to ultramaraton kolarski rozgrywany cyklicznie na terenie Polski na trasie pomiędzy Świnoujściem a Ustrzykami Górnymi. Trasa imprezy liczy 1008 kilometrów, a uczestnicy rywalizują non-stop. Limit czasu przejazdu wynosi 70 godzin.

Kosma Szafraniak wystartował w ramach kategorii Solo, a więc pokonywał trasę samotnie i był zobowiązany do zachowania odstępu minimum 100 metrów od innych uczestników imprezy. Dystans 1008 kilometrów pokonał w czasie 35 godzin i 24 minut, co dało mu drugą lokatę. Lepszy okazał się tylko Bogdan Adamczyk, który do Ustrzyk Górnych dotarł pół godziny szybciej.

Przypomnijmy, iż leszczynianin jest aktualnym rekordzistą Maratonu Rowerowego Dookoła Polski. W sierpniu zeszłego roku trasę 3140 kilometrów pokonał w 7 dni, 7 godzin i 7 minut. Poprzedni rekord pobił wtedy o ponad jeden dzień.

Kosma nie jest jedynym leszczynianinem, który zmierzył się z Bałtyk – Bieszczady Tour. W wyścigu wzięli udział jeszcze: Barbara Kwaśniewska i Marek Ślotała. W tej chwili wciąż są na trasie, a ich poczynania na żywo można śledzić TUTAJ.