Grali kontrolnie z WKK

W środę kontrolny mecz wyjazdowy rozegrali koszykarze Timeout Polonii 1912 Leszno. Nasza ekipa zmierzyła się we Wrocławiu z miejscowym WKK.

Leszczynianie rozpoczęli bardzo dobrze. Wysoka skuteczność w ataku i całkiem niezła gra w obronie sprawiły, że po pierwszej kwarcie biało-czerwoni prowadzili w stosunku 20:16. W drugiej ćwiartce do głosu doszli miejscowi, którzy szybko odrobili straty i do przerwy schodzili z trzypunktową zaliczką.

Po zmianie stron spotkanie było bardzo wyrównane, ale tylko o ostatniej kwarty. Tam swoją wyższość potwierdzili miejscowi i ostatecznie WKK Wrocław pokonał Timeout Polonię 1912 Leszno 86:75. Nam pozostaje mieć nadzieję, że zupełnie odmienny rezultat padnie w starciu tych zespołów o ligowe o punkty.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Kamil Chanas 17, Hubert Pabian 13, Stanferd Sanny i Jakub Krawczyk – po 11, Maciej Czemerys 9, Nikodem Sirijatowicz 8, Filip Pruefer 4, Szymon Milczyński i Michał Samolak – po 1.