Kompletna Tęcza

SONY DSC

Dwie kolejki i dwa zwycięstwa. Tak u progu nowego sezonu przedstawiają się statystyki Tęczy Leszno, która na wyjeździe pokonała Olimpię Wodzisław Śląski 69:52.

Nasze dziewczyny rozpoczęły z wysokiego C. Dwie trójki Aleksandry Pietraszek, do tego punkty Elizy Łakomej i tablicy wyników było 10:6 dla Tęczy. W pierwszej kwarcie leszczynianki rozstrzelały się na dobre i po 10 minutach prowadziły 24:16. Na początku drugiej odsłony spotkania ponownie przypomniała o sobie Pietraszek, a trzy rzuty osobiste na punkty zamieniła Aleksandra Arczewska przez co zespół z Wielkopolski prowadził 31:20. O zdobywanie punktów po stronie miejscowych troszczyły się dobrze znana w Lesznie Elżbieta Giedrojć oraz Patrycja Jastrzębska. Starania tego duetu na niewiele się jednak zdały. Przewagę 11 punktów leszczynianki utrzymały do przerwy. Podopieczne Jędrzeja Jankowiaka schodząc do szatni prowadziły 41:30.

Tradycji stało się zadość również w trzeciej kwarcie, którą tęczowe ponownie zainaugurowały celnymi rzutami zza linii 6,75 metrów. Do tego dobra gra w defensywie w efekcie czego leszczynianki czwartą kwartę mogły zagrać na pełnym luzie. Rozluźnienie widać było w poczynaniach obu zespołów. Ostatnie 10 minut nie zatrze jednak dobrego wrażenia, jakie Hołtyn i spółka pozostawiły w Wodzisławiu. Tęcza zwyciężyła ostatecznie 69:52 zostając przynajmniej na jeden dzień liderem pierwszoligowych rozgrywek w grupie B.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Pietraszek 20, Pisera 14, Walentowska 11, Łakoma 6, Budeń i Arczewska po 5, Hołtyn i Brambor po 4.

Olimpia Wodzisław Śląski 52:69 Tęcza Leszno (16:24, 14:17, 14:20, 8:8)