Kolejny przeciwnik z wysokiej półkiGatta Active Zduńska Wola będzie rywalem GI Malepszy Futsal Leszno w 3. kolejce Futsal Ekstraklasy. Leszczynianie wracają do Trapezu, a kibice znowu liczą na miłą niespodziankę.

Zespół ze Zduńskiej Woli to uznana marka w futsalowym środowisku. W sezonie 2015-2016 sięgali po tytuł mistrzów kraju, a oprócz tego trzykrotnie zdobywali srebro. To ekipa po sporej przebudowie, bo w przerwie między sezonami kadrę opuściło kilku kluczowych graczy. Działacze mieli zatem sporo pracy i na rynku transferowym byli bardzo aktywni. Do Gatty dołączyli gracze zagraniczni, a wśród nich między innymi: Lucas BonifacioLeonardo Miel oraz utalentowany bramkarz Jesus Quiles. Mimo wielu zmian, goście znowu będą liczyć się w walce o najwyższe cele. Wystarczy wspomnieć, iż nasi niedzielni rywale, po dwóch kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów.

Podopieczni Tomasza Trznadla swój debiutancki sezon w Futsal Ekstraklasie rozpoczęli fenomenalnie. Zwycięstwo z faworyzowanym Clearexem Chorzów było zdecydowanie największą niespodzianką 1. kolejki tych rozgrywek. Tydzień później biało-czerwoni wybrali się do Katowic, ale tam nie udało wywalczyć się nawet punktu. Trudno przewidzieć, jak przebiegnie niedzielne starcie. Leszczynianie mimo, iż od niedawna występują na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej, mieli okazję już dwukrotnie w przeszlości mierzyć się z Gattą Active. W obu spotkaniach lepszy okazywał się rywal. Jak będzie tym razem? Jedno jest pewne – gospodarze na pewno nie są faworytem. Dodajmy, iż początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.