Kolejne Byki w półfinale IMP



Po Bartoszu Smektale, także Dominik Kubera i Jarosław Hampel wywalczyli w środę przepustkę do półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Na trzech torach odbywały się ćwierćfinały. Do Opola udał się popularny “Domin”. Junior z 13 punktami zwyciężył i bez problemów awansował do kolejnej fazy, pozostawiając za plecami m.in. Przemysława Pawlickiego. Nie powiodło się z kolei Damianowi Balińskiemu. Zawodnik Stainer Unii Kolejarz Rawicz zdobył 6 oczek, co dało mu odległą dwunastą lokatę, tuż za swoim klubowym kolegą Arkadiuszem Pawlakiem.

O awans musiał drżeć Jarosław Hampel, który wybrał się na turniej 1/4 do Gdańska. Po trzech seriach były dwukrotny Wicemistrz Świata miał na swoim koncie ledwie 5 punktów. Ostatecznie, zebrał ich 11 i zajął czwarte miejsce gwarantujące dalszy udział w prestiżowej imprezie. Dopiero trzynasty był inny z reprezentantów Fogo Unii, Szymon Szlauderbach. Wygrał Szymon Woźniak przed Maksymem Drabikiem i Kacprem Gomólskim.

Dodajmy, iż w trzecich zawodach eliminacyjnych na obiekcie w Krośnie triumfował Kacper Woryna. Drugi był Jakub Jamróg, a trzeci Wiktor Lampart.

Wyniki 1/4 IMP w Opolu:
1. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) – 13 (3,3,2,2,3)
2. Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 13 (2,3,3,3,2)
3. Hubert Łęgowik (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 12 (3,1,2,3,3)
4. Michał Szczepaniak (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 12 (2,2,2,3,3)
5. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno) – 9 (3,3,1,1,1)
6. Daniel Kaczmarek (Unia Tarnów) – 9 (3,0,2,2,2)
7. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 9 (2,1,1,3,2)
8. Mateusz Szczepaniak (PGG ROW Rybnik) – 9 (1,2,3,1,2)
————————–
9. Rafał Karczmarz (truly.work Stal Gorzów) – 8 (1,2,0,2,3) – rezerwowy
————————–
10. Zbigniew Suchecki (PGG ROW Rybnik) – 6 (2,1,3,0,0)
11. Arkadiusz Pawlak (Stainer Unia Kolejarz Rawicz) – 6 (0,3,0,2,1)
12. Damian Baliński (Stainer Unia Kolejarz Rawicz) – 6 (1,2,1,1,1)
13. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 5 (w,1,3,d,1)
14. Maksymilian Bogdanowicz (Get Well Toruń) – 2 (1,0,0,1,0)
15. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 1 (0,0,1,0,-)

Bieg po biegu:
1. (63,28) Łęgowik, Mich. Szczepaniak, Mat. Szczepaniak, Polis (w/u)
2. (63,02) Gała, Gapiński, Baliński, Wieczorek
3. (63,80) Kaczmarek, Suchecki, Bogdanowicz
4. (62,69) Kubera, Pawlicki, Karczmarz, Pawlak
5. (62,73) Kubera, Mich. Szczepaniak, Gapiński, Kaczmarek
6. (62,20) Gała, Karczmarz, Łęgowik
7. (62,23) Pawlicki, Mat. Szczepaniak, Suchecki, Wieczorek
8. (63,50) Pawlak, Baliński, Polis, Bogdanowicz
9. (63,81) Suchecki, Mich. Szczepaniak, Gała, Pawlak
10. (62,45) Pawlicki, Łęgowik, Gapiński, Bogdanowicz
11. (62,24) Mat. Szczepaniak, Kaczmarek, Baliński, Karczmarz
12. (62,70) Polis, Kubera, Wieczorek
13. (62,65) Mich. Szczepaniak, Karczmarz, Bogdanowicz, Wieczorek
14. (62,64) Łęgowik, Kubera, Baliński, Suchecki
15. (63,13) Gapiński, Pawlak, Mat. Szczepaniak
16. (62,92) Pawlicki, Kaczmarek, Gała, Polis (d4)
17. (63,71) Mich. Szczepaniak, Pawlicki, Baliński
18. (62,60) Łęgowik, Kaczmarek, Pawlak, Wieczorek
19. (63,49) Kubera, Mat. Szczepaniak, Gała, Bogdanowicz
20. (63,06) Karczmarz, Gapiński, Polis, Suchecki

Wyniki 1/4 IMP w Gdańsku:
1. Szymon Woźniak (Stal Gorzów SA) 13 (2,3,2,3,3)
2. Maksym Drabik (WTS SA Wrocław) 12 (3,3,3,3,w)
3. Kacper Gomólski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) 12 (3,2,3,2,2)
4. Jarosław Hampel (Unia Leszno) 11 (2,3,0,3,3)
5. Oskar Fajfer (Start Gniezno) 11 (3,3,2,3,w)
6. Krystian Pieszczek (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) 9 (d,1,3,2,3)
7. Marcel Kajzer (PSŻ Poznań) 9 (3,2,2,1,1)
8. Norbert Kościuch (KS Toruń SA) 9 (2,1,1,2,3)
—————————————————-
9. Adrian Cyfer (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) 8 (1,2,3,0,2) – rezerwowy
10. Marcin Nowak (PSŻ Poznań) 7 (1,2,1,1,2)
11. Marcin Turowski (GKM Grudziądz SA) 6 (1,1,1,1,2)
12. Kamil Nowacki (TŻ Ostrovia) 4 (1,0,0,2,1)
13. Szymon Szlauderbach (Unia Leszno) 3 (u,0,2,0,1)
14. Sebastian Niedzwiedź (ZKŻ SSA Zielona Góra) 3 (2,1,w,d,ns)
15. Damian Pawliczak (ZKŻ SSA Zielona Góra) 3 (0,0,1,1,1)
16. Dominik Majchrzak (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) 0 (d,w,ns,ns,ns)

Bieg po biegu:
1.(64,96) Kajzer, Kościuch, Nowak, Pawliczak
2.(62,78) Fajfer, Hampel, Nowacki, Szlauderbach (u)
3.(63,25) Gomólski, Niedźwiedź, Turowski, Pieszczek (d)
4.(62,69) Drabik, Woźniak, Cyfer, Majchrzak (d)
5.(63,18) Hampel, Kajzer, Niedźwiedź, Majchrzak (w)
6.(62,97) Drabik, Gomólski, Kościuch, Nowacki
7.(63,28) Woźniak, Nowak, Turowski, Szlauderbach
8.(63,46) Fajfer, Cyfer, Pieszczek, Pawliczak
9.(63,69) Cyfer, Kajzer, Turowski, Nowacki
10.(64,03) Pieszczek, Woźniak, Kościuch, Hampel
11.(63,22) Drabik, Fajfer, Nowak, Niedźwiedź (w)
12.(65,00) Gomólski, Szlauderbach, Pawliczak, Majchrzak (ns)
13.(64,31) Drabik, Pieszczek, Kajzer, Szlauderbach
14.(64,41) Fajfer, Kościuch, Turowski, Majchrzak (ns)
15.(64,46) Hampel, Gomólski, Nowak, Cyfer
16.(64,81) Woźniak, Nowacki, Pawliczak, Niedźwiedz (d2)
17.(65,13) Woźniak, Gomólski, Kajzer, Fajfer (w/2min)
18.(65,09) Kościuch, Cyfer, Szlauderbach, Niedźwiedź (ns)
19.(65,63) Pieszczek, Nowak, Nowacki, Majchrzak (ns)
20.(65,72) Hampel, Turowski, Pawliczak, Drabik (w/2min)

Wyniki 1/4 IMP w Krośnie:
1. Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik) – 14 (3,3,3,3,2)
2. Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław) – 12 (2,3,3,1,3)
3. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) – 12 (3,3,2,3,1)
4. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź) – 12 (3,2,1,3,3)
5. Dawid Lampart (Speed Car Motor Lublin) – 11 (2,3,3,2,1)
6. Ernest Koza (Unia Tarnów) – 11 (3,1,2,2,3)
7. Oskar Bober (Euro Finannce Polonia Piła) – 9 (1,d,3,3,2)
8. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów) – 8 (1,2,1,2,2)
———-
9. Artur Czaja (Unia Tarnów) – 7+3 (d,1,2,1,3) – rezerwowy
———-
10. Robert Chmiel (PGG ROW Rybnik) – 7+2 (2,1,1,2,1)
11. Lars Skupień (Wilko Krosno) – 6 (1,2,2,1,d)
12. Damian Dróżdż (forBET Włókniarz Częstochowa) – 5 (2,0,1,0,2)
13. Wiktor Trofimow (Speed Car Motor Lublin) – 3 (0,2,0,0,1)
14. Dawid Rempała (Unia Tarnów) – 2 (1,0,0,1,0)
15. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów) – 1 (0,1,0,0,0)
16. Paweł Hlib – 0 (d,-,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Jeleniewski, Dróżdż, Skupień, Hlib (d4)
2. Woryna, Chmiel, Rempała, Konieczny
3. W. Lampart, D. Lampart, Bober, Trofimow
4. Koza, Jamróg, Cierniak, Czaja (d2)
5. D. Lampart, Skupień, Czaja, Rempała
6. Woryna, Jeleniewski, Koza, Bober (d4)
7. Jamróg, Trofimow, Konieczny
8. W. Lampart, Cierniak, Chmiel, Dróżdż
9. Woryna, Skupień, Cierniak, Trofimow
10. D. Lampart, Koza. Chmiel
11. Lampart, Koza, Chmiel
12. Bober, Czaja, Dróżdż, Konieczny
13. W. Lampart, Koza, Skupień, Konieczny
14. Jeleniewski, Chmiel, Czaja, Trofimow
15. Bober, Cierniak, Rempała
16. Woryna, D. Lampart, Jamróg, Dróżdż
17. Jamróg, Bober, Chmiel, Skupień (d4)
18. Jeleniewski, Cierniak, D. Lampart, Konieczny
19. Czaja, Woryna, Lampart
20. Koza, Dróżdż, Trofimow, Rempała

Bieg dodatkowy o 9. miejsce.
21. Czaja, Chmiel

punktacje za www.sportowefakty.wp.pl / www.eSpeedway.pl