Kolejna środa z basketemPo raz drugi w tym sezonie koszykarskie granie w Trapezie będzie miało miejsce w środę. W najciekawiej zapowiadającym się meczu 8 kolejki I ligi, Jamalex Polonia 1912 Leszno zmierzy się z Eneą Astorią Bydgoszcz.

Obie drużyny po siedmiu rozegranych dotąd spotkaniach, z identycznym bilansem 5-2 znajdują się w górnej części tabeli. Leszczynianie, pomimo dość niespodziewanej porażki z SKK Siedlce wciąż plasują się na wysokiej, trzeciej pozycji. Piąte miejsce zajmują z kolei bydgoszczanie, ale rywal przystąpi do potyczki w kompletnie innych nastrojach. W minioną niedzielę, po emocjonującym boju ograł bowiem jednego z faworytów do awansu, a mianowicie Czarnych Słupsk, i to na ich parkiecie.

Nasi goście, choć nie mają w swoich szeregach zdecydowanego lidera, to posiadają niezwykle wyrównaną i mocną kadrę, mogącą sprawić niespodziankę. Nieprzypadkowo są uważani za jednego z czarnych koni rozgrywek. Enea Astoria może pochwalić się najlepszym wskaźnikiem rzutów za dwa punkty, który wynosi 57%. Z samej gry współczynnik ten wynosi 49%, co także stanowi największy procent na zapleczu. Ze średnią 13,86 punktów na mecz gra najskuteczniejszy z ich zawodników, rozgrywający Marcin Nowakowski.

Liderem leszczyńskiej ekipy jest rzecz jasna Kamil Chanas, rzucając przeciętnie prawie 18 punktów na mecz. Sam Chanas jednak nie wystarczy, o czym można było się przekonać w Siedlcach. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego, po katastrofalnej czwartej kwarcie i braku skuteczności, dali sobie wydrzeć pewne zwycięstwo z rąk. Trener dołoży zapewne wszelkich starań, ażeby nie doszło do powtórki i zaleci drużynie koncentrację od pierwszej do ostatniej minuty. Takowa może okazać się kluczem do sukcesu w starciu przed własną publicznością.

To zostało zaplanowane na godzinę 20:00. Bilety w cenie: ulgowy – 6 zł, normalny – 12 zł. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Agencja reklamowa Leszno