Kolejna porażka szczypiornistów

Kolejnej porażki doznali szczypiorniści Real Astromal Leszno. Tym razem w Trzynastce lepsza okazała się Olimpia Medex Piekary Śląskie, która wygrała 34:28.

Leszczynianie w tym sezonie mają ogromne kłopoty, które dotyczą przede wszystkim stabilizacji formy. Podobnie było w sobotę. W pierwszej połowie podopieczni Macieja Wieruckiego walczyli jak równy z równym. Goście potrafili co prawda wypracować kilka goli zaliczki, ale miejscowi tuż przez przerwą doprowadzili do wyrównania. Sprawa ostatecznego wyniku pozostawała zatem otwarta, bo wynik po pierwszej odsłonie brzmiał 16:16.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. To była prawdziwa wymiana ciosów. Żadna ze stron nie pozwalała na pełne przejęcie inicjatywy. Na kilka minut przed końcem na tablicy wyników nadal mieliśmy rezultat remisowy. Niestety wróciły demony obecnego sezonu, bo końcówka znowu należała do przeciwników. Ostatecznie Real Astromal Leszno uległ we własnej hali Olimpii Medex Piekary Śląskie 28:34 i wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali:  Przekwas i Raczkowiak – po 5, Jaśkowski i Frieske – po 4, Rogoziński i Szkudelski – po 3,  Wierucki – 2, Nowak i Łuczak – po 1.