Kolarski weekend w Gostyniu

SONY DSC


W miniony weekend cykl wyścigów Solid zawitał do Gostynia. W sobotę na trasie wyjechali kolarze szosowi. Niedziela należała natomiast do sympatyków MTB.

W tegorocznym Solid Road rywalizowano na dystansie 55 kilometrów. Kolarze nie mieli łatwych warunków, bowiem padający deszcz i ściska nawierzchnia utrudniały ściganie. W takich okolicznościach najlepiej poradził sobie Marcin RobakowskiNDH Pawelec Team. Za finiszującym zwycięzcą, na metę wpadli Kamil Gromnicki – Road-Racing.pl oraz Piotr Frencel –  Ostrowska Kawaleria Kolarska. Na podium klasyfikacji generalnej zabrakło miejsca dla dwóch lokalnych zawodników. Przemysław Rozwalka i Damian Miela zajęli kolejno: czwarte i piąte miejsce. Wyścig ukończyło 66 kolarzy.

Szczegółowe wyniki Solid Road w Gostyniu dostępne są TUTAJ.

W wyścigu Solid MTB, jak zwykle ścigano się na trzech dystansach. Na tym najdłuższym, liczącym 62 kilometry najszybszy okazał się Hubert SemczukRybczyński Bikes Remmers Team. Artur Nowinka z LS plus Recycling Team zwyciężył natomiast na dystansie 41 kilometrów. Nie zabrakło triumfu kolarza lokalnego klubu. Jakub Mądry z Real 64-sto okazał się bowiem najlepszy na dystansie Mini (21 km). Łącznie na wszystkich trasach pojawiło się kilkuset zawodników.

Szczegółowe wyniki Solid MTB w Gostyniu dostępne są TUTAJ.