KA 4 resPect wygrywa w lidzeDobrą formę utrzymują piłkarki KA 4 resPect Krobia. Drużyna naszego partnera wygrała ligowe spotkanie na boisku w Jankowie Przygodzkim z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. 4:2.

Przez większą część meczu to KA 4 dyktowało warunki. Były jednak momenty, kiedy rywalki kontrowały i robiło się niebezpiecznie, w efekcie dwie stracone bramki. Pierwsza padła po błędzie bramkarki, druga po zamieszaniu w polu karnym. Gole, jakie ustrzelił nasz zespół były efektowne. Jedna z nich została zdobyta po skutecznym odbiorze Poślednik i strzałem z rogu pola karnego Skorupskiej. Ozdobą meczu było drugie trafienie tej zawodniczki, która wykorzystała dośrodkowanie od Podworskiej i mierzonym strzałem głową umieściła piłkę w siatce. Tuż po przerwie Skorupska po indywidualnej szarży popisała się ładnym lobem i tym samym skompletowała hat-tricka. Wynik na 4:2 ustaliła precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego Sierpowska.

Przebieg meczu zależał od nas samych. Jeśli za długo utrzymywaliśmy się indywidualnie przy piłce, to efekt był słaby, a gdy zaczęliśmy grać szybciej zespołowo, tworzyliśmy sytuacje. Bardzo dobrze wychodziła nam mała gra w granicach pola karnego przeciwniczek. Podanie i wyjście na pozycje na małej przestrzeni otwierało nam drogę do bramki. Widać poprawę w ustawieniu środkowych pomocniczek, które w pierwszych meczach grały za blisko siebie i mocno się dublowały. Widać także rozwój zawodniczek co przekłada się na działania całego zespołu – podsumował trener KA 4 resPect, Łukasz Walczak.