KA 4 piątą ekipą Młodzieżowych Mistrzostw MłodziczekBardzo dobrze podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Młodziczek U13 w Łodzi spisała się drużyna KA 4 resPect. Piłkarki z Krobi zajęły wysokie, piąte miejsce.

Zmagania rozpoczęły się od fazy grupowej. Na początku, nasz zespół rywalizował z UKS 3 Staszkówka. Pomimo wielu sytuacji bramkowych, lepsze okazały się rywalki, wygrywając 2:1. Następnie, ekipa KA 4 skromnie zwyciężyła Włókniarza Białystok 1:0. W trzecim spotkaniu, podopieczne Łukasza Walczaka przegrały z gospodyniami turnieju SMS Łódź 0:3. Porażka ta zadecydowała o tym, że dziewczynom nie udało się awansować do najlepszej czwórki. Mimo to, walczyły ambitnie do samego końca i ostatecznie, po triumfach 2:1 z Olimpią Szczecin oraz w rzutach karnych z AZS Wrocław, uplasowały się na piątej pozycji.

Doszliśmy do finałów ogólnopolskich, więc założony cel został zrealizowany. Bardzo chcieliśmy włączyć się do walki o mistrzostwo. Niestety, nie udało nam się awansować, choć w każdym meczu dawaliśmy z siebie wszystko i podium było w naszym zasięgu. Z pewnością plany pokrzyżowała nieco kontuzja odniesiona już w meczu otwarcia kluczowej atakującej Małgorzaty Rychel. Mimo to, piątą lokatę trzeba uznać za ogromny sukces – powiedział szkoleniowiec KA 4 resPect, Ł. Walczak.

Wyniki:
Faza grupowa:
KA 4 resPect – UKS 3 Staszkówka 1:2 (Kubiak)
KA 4 resPect – Włókniarz Białystok 1:0 (Drożak)
KA 4 resPect – SMS Łódź 0:3

Mecze o miejsca 5-8:
KA 4 resPect – Olimpia Szczecin 2:1 (Szlachetka, Drożak)
KA 4 resPect – AZS Wrocław 0:0 k. 4:2