Juniorzy robią różnicę



Aż czterech zawodników Fogo Unii ścigało się we wtorek w szwedzkiej Elitserien. Ponownie bardzo dobrze wypadli leszczyńscy młodzieżowcy, Dominik Kubera i Bartosz Smektała.

Pierwszy z nich zdobył 9 punktów w pięciu startach. Co warte podkreślenia, Domin dwukrotnie w pokonanym polu pozostawiał stałego uczestnika cyklu Grand Prix, Jasona Doyle’a. W sumie trzykrotnie mijał linię mety z przodu. 6 oczek z dwoma bonusami zebrał dla Australijczyk Brady Kurtz. Zespół Byków Vetlanda Speedway, wygrała u siebie z Rospiggarną Hallstavik 52:38.

Świetny mecz odjechał również Smyk. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów zapisał na swoim koncie 9 punktów z bonusem w pięciu biegach. Jego drużyna Vastervik Speedway, po pasjonującym boju, zremisowała na własnym torze z Indianerną Kumla 45:45.

Kiepski występ zanotował natomiast Jarosław Hampel. W czterech wyścigach zdołał zgromadzić zaledwie 3 punkty. Mimo słabszej postawy, Lejonen Gislaved zwyciężyło Smedernę Eskilstuna 48:42.

Vetlanda Speedway: 52
1. Szymon Woźniak (W,1,3,0) 4
2. Dominik Kubera (3,3,0,3,0) 9
3. Brady Kurtz (D,2*,2*,1,1) 6+2
4. Troy Batchelor (2,3,3,1,0) 9
5. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,3,3) 15
6. Filip Hjelmland (D,2*,2*) 4+2
7. Viktor Palovaara (3,1,1) 5

Rospiggarna Hallstavik: 38
1. Jason Doyle (2,1,0,2,3) 8
2. Gleb Czugunow (1,0) 1
3. Max Fricke (3,3,1,2,1*,2) 12+1
4. Robert Lambert (1,2,2*,0,0,1*) 6+2
5. Andreas Jonsson (1,1,2,2,2*) 8+1
6. Andreas Westlund (1,0,0) 1
7. Rasmus Jensen (2,0,0) 2

Bieg po biegu:
1. D. Kubera, J. Doyle, G. Czugunow, Sz. Woźniak (W) 3:3 (3:3)
2. V. Palovaara, R. Jensen, A. Westlund, F. Hjelmland (D) 3:3 (6:6)
3. M. Fricke, T. Batchelor, R. Lambert, B. Kurtz (D) 2:4 (8:10)
4. B. Zmarzlik, F. Hjelmland, A. Jonsson, R. Jensen 5:1 (13:11)
5. D. Kubera, R. Lambert, V. Palovaara, A. Westlund 4:2 (17:13)
6. T. Batchelor, B. Kurtz, J. Doyle, G. Czugunow 5:1 (22:14)
7. M. Fricke, R. Lambert, Sz. Woźniak, D. Kubera 1:5 (23:19)
8. T. Batchelor, B. Kurtz, A. Jonsson, R. Jensen 5:1 (28:20)
9. B. Zmarzlik, F. Hjelmland, M. Fricke, J. Doyle 5:1 (33:21)
10. Sz. Woźniak, A. Jonsson, V. Palovaara, A. Westlund 4:2 (37:23)
11. B. Zmarzlik, M. Fricke, T. Batchelor, R. Lambert 4:2 (41:25)
12. D. Kubera, J. Doyle, B. Kurtz, R. Lambert 4:2 (45:27)
13. B. Zmarzlik, A. Jonsson, M. Fricke, Sz. Woźniak 3:3 (48:30)
14. J. Doyle, A. Jonsson, B. Kurtz, T. Batchelor 1:5 (49:35)
15. B. Zmarzlik, M. Fricke, R. Lambert, D. Kubera 3:3 (52:38)

Västervik Speedway: 45
1. Peter Ljung (3,3,3,1,3) 13
2. Jack Holder (0,3,0,2*,1) 6+1
3. Nicki Pedersen (D,3,1*,3,0) 7+1
4. Peter Kildemand (1,0,2,-,3) 6
5. Krzysztof Buczkowski (2,1,0,-) 3
6. Anton Karlsson (0,1*,0) 1+1
7. Bartosz Smektała (3,2*,1,3,0) 9+1

Indianerna Kumla: 45
1. Kenneth Bjerre (2,1*,2*,1,0) 6+2
2. Piotr Protasiewicz (1*,2,3,2,1*) 9+2
3. Chris Holder (2*,2,1*,2*,2) 9+3
4. Anders Thomsen (3,0,1*,0) 4+1
5. Tai Woffinden (3,3,2,3,2) 13
6. Joel Andersson (2,1,0) 3
7. Ludvig Lindgren (1*,0,0) 1+1

Bieg po biegu:
1. P. Ljung, K. Bjerre, P. Protasiewicz, J. Holder 3:3 (3:3)
2. B. Smektała, J. Andersson, L. Lindgren, A. Karlsson 3:3 (6:6)
3. A. Thomsen, Ch. Holder, P. Kildemand, N. Pedersen (D) 1:5 (7:11)
4. T. Woffinden, K. Buczkowski, A. Karlsson, L. Lindgren 3:3 (10:14)
5. J. Holder, B. Smektała, J. Andersson, A. Thomsen 5:1 (15:15)
6. N. Pedersen, P. Protasiewicz, K. Bjerre, P. Kildemand 3:3 (18:18)
7. P. Ljung, Ch. Holder, A. Thomsen, J. Holder 3:3 (21:21)
8. T. Woffinden, P. Kildemand, N. Pedersen, L. Lindgren 3:3 (24:24)
9. P. Protasiewicz, K. Bjerre, K. Buczkowski, A. Karlsson 1:5 (25:29)
10. P. Ljung, T. Woffinden, B. Smektała, J. Andersson 4:2 (29:31)
11. B. Smektała, P. Protasiewicz, Ch. Holder, K. Buczkowski 3:3 (32:34)
12. N. Pedersen, J. Holder, K. Bjerre, A. Thomsen 5:1 (37:35)
13. T. Woffinden, Ch. Holder, P. Ljung, B. Smektała 1:5 (38:40)
14. P. Kildemand, T. Woffinden, J. Holder, K. Bjerre 4:2 (42:42)
15. P. Ljung, Ch. Holder, P. Protasiewicz, N. Pedersen 3:3 (45:45)

Lejonen Gislaved: 48
9. Maks Drabik (1,2,3,1,3) 10
10. Kacper Woryna (0,3,1*,3,1) 8+1
11. Jarosław Hampel (2,1,0,0) 3
12. Nicolai Klindt (0,0,3,3,0) 6
13. Krzysztof Kasprzak (1,3,2*,0) 6+1
14. Tomas H. Jonasson (3,3,2*,2) 10+1
15. Mathias Thoernblom (2*,1,2*) 5+2

Smederna Eskilstuna: 42
1. Fredrik Lindgren (3,3,1,2,2*,3) 14+1
2. Adrian Miedziński (2*,2*,0,1,0) 5+2
3. Michael Jepsen Jensen (3,3,0,3,2) 11
4. Andrzej Lebiediew (1,2,0,1*) 4+1
5. Przemysław Pawlicki (2,2,1,1) 6
6. Alexander Woentin (0,0,0) 0
7. Linus Ekloef (1,0,1*) 2+1

Bieg po biegu:
1. F. Lindgren, A. Miedziński, M. Drabik, K. Woryna 1:5 (1:5)
2. T. Jonasson, M. Thoernblom, L. Ekloef, A. Woentin 5:1 (6:6)
3. M. Jepsen Jensen, J. Hampel, A. Lebiediew, N. Klindt 2:4 (8:10)
4. T. Jonasson, Prz. Pawlicki, K. Kasprzak, L. Ekloef 4:2 (12:12)
5. K. Woryna, A. Lebiediew, M. Thoernblom, A. Woentin 4:2 (16:14)
6. F. Lindgren, A. Miedziński, J. Hampel, N. Klindt 1:5 (17:19)
7. M. Jepsen Jensen, M. Drabik, K. Woryna, A. Lebiediew 3:3 (20:22)
8. N. Klindt, Prz. Pawlicki, L. Ekloef, J. Hampel 3:3 (23:25)
9. K. Kasprzak, T. Jonasson, F. Lindgren, A. Miedziński 5:1 (28:26)
10. M. Drabik, M. Thoernblom, Prz. Pawlicki, A. Woentin 5:1 (33:27)
11. N. Klindt, K. Kasprzak, A. Miedziński, M. Jepsen Jensen 5:1 (38:28)
12. K. Woryna, F. Lindgren, A. Lebiediew, J. Hampel 3:3 (41:31)
13. M. Jepsen Jensen, F. Lindgren, M. Drabik, K. Kasprzak 1:5 (42:36)
14. F. Lindgren, T. Jonasson, Prz. Pawlicki, N. Klindt 2:4 (44:40)
15. M. Drabik, M. Jepsen Jensen, K. Woryna, A. Miedziński 4:2 (48:42)

punktacja za www.eSpeedway.pl