Juniorzy MKP Astromal pływali w Lublinie

W miniony weekend na obiekcie Aqua Sfera w Lublinie blisko 500 zawodników ze 134 klubów rywalizowało podczas pływackich Mistrzostw Polski Juniorów do lat 15. Wśród nich była ekipa MKP Astromal Leszno i podopieczni trenera Marka Grelewicza: Apolonia Popławska, Martyna Kozłowska, Mikołaj Grzesiecki, Iwo Kliber, Jonasz Napiecek i Oskar Kowalski.

Wszyscy leszczyńscy pływacy trzydniowe mistrzostwa zaliczyć mogą do bardzo udanych. Mikołaj Grzesiecki wywalczył finał A w konkurencji 100m st. klasycznym i zajął w nim 10. miejsce w kraju. Dwukrotnie startował również w finałach B, w konkurencjach 200 i 50m st. klasycznym, zajmując odpowiednio miejsca 14. i 15.

W finale B, na 200m st. klasycznym startowała również Apolonia Popławska, zajmując ostatecznie miejsce 14. oraz Iwo Kliber, który w konkurencji 50m st. grzbietowym wywalczył 16. lokatę.

Blisko finałów byli również: Martyna Kozłowska (26. miejsce – 100 i 200m st. grzbietowym) oraz Jonasz Napiecek (23. miejsce – 1500m st. dowolnym i 24m – 200m st. grzbietowym).

Na zakończenie mistrzostw w konkurencji 4 x 100m st. zmiennym leszczyńska sztafeta (Jonasz Napiecek, Mikołaj Grzesiecki, Oskar Kowalski i Iwo Kliber) zajęła 10. miejsce.