Jednostronne widowisko i zwycięstwo Tęczy

Udanie 2020 rok rozpoczęły leszczyńskie koszykarki. W niedzielę w hali Trapez Pompax Tęcza wysoko pokonała MKS MOS Konin 86:38.

Podopieczne Krzysztofa Zajca były zdecydowanymi faworytkami i nie zawiodły, chociaż należy odnotować, iż w pierwszej części różnica klas pomiędzy obiema drużynami nie była w ogóle widoczna. Przyjezdne grały bardzo odważnie i bez respektu. Przeprowadziły kilka dobrych akcji zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Pierwsza kwarta zakończyła się nieznacznym prowadzeniem Tęczy 20:15. Druga ćwiartka także była wyrównana. Głównie za sprawą Sary Marczyk, która była najjaśniejszą zawodniczką w szeregach ekipy z Konina i zdobywała punkty z różnych pozycji. Do przerwy notowaliśmy tylko 35:27.

Druga odsłona była zupełnie inna, a mianowicie jednostronna. Gospodynie zdecydowanie podkręciły tempo. Nowego ducha w cały zespół tchnął nie kto inny, jak Iga Walentowska. Rozgrywająca świetnie celowała z dystansu oraz umiejętnie dzieliła się piłką z koleżankami. Często przechwytywała piłkę już na połowie rywalek, co dało efekt w postaci zwiększenia przewagi. Po 30 minutach mieliśmy 60:37 i w zasadzie po meczu. Czwarta partia była jakoby potwierdzeniem wyższości leszczynianek. Znakomicie broniły, tracąc tylko jeden punkt! Widać było pełną kontrolę na parkiecie, czego odzwierciedleniem jest wynik końcowy 86:38.

Wyniki poszczególnych kwart: 20:15, 15:12, 25:10, 26:1

Punkty dla Pomapax Tęczy zdobywały: Walentowska 20, Plucińska 14, Hołtyn 10, Skrzypczak i Kowalska po 9, Pietrzak 6, Raczyńska 5, Targosz i Arczewska po 4, Franckowiak 3 oraz Kuczyk 2.