Jarosław Hampel: Wracam do siebiePowrót Jarosława Hampela do Fogo Unii Leszno jest transferową informacją dnia w PGE Ekstralidze. Transfer, który budził tak wiele emocji wreszcie stał się faktem. Leszczyńscy działacze ponownie stworzyli drużynę, która ma walczyć o najwyższe cele.

Przede wszystkim cieszę się z tego powrotu. Ta chęć była obustronna. Wiedząc, że kończy mi się kontrakt zakładałem, że będę chciał tutaj wrócić. To profesjonalny klub, z wielkimi tradycjami. Poza tym jest wspaniale zarządzany. Znam się bardzo dobrze z chłopakami, którzy tutaj startują i myślę, że stworzymy fajny klimat. Leszno to moje miasto. Stąd pochodzę i wracam do siebie – mówił Jarosław Hampel za pośrednictwem klubowej telewizji.

Hampel barwy Unii Leszno reprezentował w latach 2007-2012. Potem przeniósł się do Zielonej Góry, co wielu kibiców wciąż ma mu za złe. – Nie ma co wracać wspomnieniami do tamtych czasów. Nikt nie zna szczegółów tego odejścia. To już jest odległa historia. W tym momencie wszystko wygląda inaczej. Przed nami wielkie ambicje na przyszłym rok i na tym się skupiam – podkreślał jednoznacznie zawodnik.

Reprezentant Polski podkreślał, że negocjacje z Piotrem Rusieckim przebiegały bardzo sprawnie. – Kiedy dwie strony chcą tego samego, przebiega to szybko – ocenił. Zapytany o ewentualne inne kierunki, odpowiedział. – Były inne propozycje, ale nie było innych opcji. Kierunek był u mnie odgórnie określony – zakończył.