Inauguracja z Orłem OsiekSiatkarze przygotowują się do sezonu, a trzecioligowe rozgrywki ruszają już 28 września. Znamy pierwszego rywala UKS 9 Leszno, a będzie nim Orzeł Osiek.

Rywalami leszczynian w grupie pierwszej III ligi będą: TKS Orzeł Osiek nad Notecią, UKS Szamotulanin Szamotuły, Enea Energetyk Poznań, KPS Progress Września oraz UKS SMS Joker Piła. Z tymi ekipa przyjdzie zmierzyć się Tygrysom w zasadniczej części sezonu.

Przypomnijmy, iż w zbliżającym się sezonie UKS 9 Leszno poprowadzi Robert Klimkowski, który zastąpił na stanowisku trenera Jarosława Borowskiego. To nie koniec zmian w drużynie. Na pozycji rozgrywającego zagra bowiem Krystian Michalczyk, który występował już w barwach Tygrysów w pierwszym roku istnienia drużyny. Nowym środkowym będzie natomiast Tomasz Grześkowiak, wychowanek PKS MOS Zbąszyń. Do seniorskiej drużyny dołączą także dwaj juniorzy, wychowankowie UKS 9 Leszno: przyjmujący Bartosz Zygmunt i środkowy Mateusz Szafraniak.

Skład naszej drużyny nie jest jeszcze ostatecznie zamknięty. Wciąż trwają rozmowy z klubami o wypożyczeniu dwóch zawodników, którzy chcą u nas grać. Na dniach będziemy wiedzieli, czy ci gracze zasilą nasze szeregi – poinformował Jarosław Borowski, prezes Stowarzyszenia UKS 9 Leszno.

Dodajmy, iż w ramach przygotowań w Lesznie odbędzie się turniej sparingowy, w którym udział wezmą cztery trzecioligowe ekipy. Oprócz gospodarzy, do hali Gimnazjum nr 9 zawitają: UKS Szamotulanin Szamotuły, TKS Siatkarz Jarocin i ULKS Ogień Żmigród. Te zmagania zaplanowano na 15 września. Obecnie trwają przygotowania do sezonu nie tylko drużyny trzecioligowej, ale także juniora, kadeta, młodzika, kadetki, mini siatkówki i Akademii Tygrysa.