Helios na celowniku

Po dłuższej przerwie do hali Trapez powraca futsal w pierwszoligowym wydaniu. Kolejnym rywalem GI Malepszy Futsal Leszno będzie Helios Białystok. Mecz zaplanowano na najbliższą niedzielę.

W pierwszym pojedynku obu ekip lepsi okazali się podopieczni Tomasza Trznadla, którzy wygrali 7:2. To nie było jednak spotkanie z kategorii łatwych. Gospodarze październikowe spotkanie rozpoczęli od stanu 2:0. Jeszcze przed przerwą biało-czerwoni wyszli jednak na prowadzenie, a w drugiej części potwierdzili tylko, że są zespołem lepszym.

Białostocczanie w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań. Cele naszych niedzielnych gości były ambitne, ale parkiet brutalnie je zweryfikował. Jak zapowiadają rywale, sezon chcą zakończyć jednak na możliwie najwyższym miejscu w tabeli. Obecnie z bilansem 4 zwycięstw, 3 remisów i 6 porażek plasują się na siódmej lokacie.

W zupełnie innych nastrojach są leszczynianie, którzy nie zaznali jeszcze goryczy porażki. GI Malepszy Futsal Leszno idzie “łeb w łeb” z Constractem Lubawa i to pomiędzy tymi drużynami rozstrzygnie się walka o Futsal Ekstraklasę. Biało-czerwoni chcąc utrzymać fotel lidera, nie mogą pozwolić sobie na wpadkę w niedzielnym spotkaniu. Dodajmy, iż początek zaplanowano na godzinę 17:00. Wcześniej, bo od samego rana w hali Trapez trwać będzie turniej Leszno Futsal Cup U-12, na który również serdecznie zapraszamy.