Grały na Narodowym2 maja na PGE Narodowym w Warszawie odbył się turniej “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W zacnym gronie ujrzeliśmy piłkarki KA 4 resPect z naszego regionu.

Najlepszą drużynę z Wielkopolski w kategorii U-12 wyłoniły eliminacje. W wielkim finale, dziewczyny zmierzyły się z pierwszą ekipą z województwa mazowieckiego, a mianowicie UKS Ząbkovią Ząbki. Obie strony decydujące starcie potraktowały niezwykle poważnie. Pomimo ambitnej walki do samego końca, nasz team uległ rywalkom 1:2. Wynik był sprawą drugorzędną, choć jak podkreślają zawodniczki, bardzo przeżywały porażkę, bo były tak blisko sięgnięcia po cenne trofeum. To tylko dowód na to, jak wiele emocji wyzwoliło w nich to spotkanie.

Po ostatnim gwizdku, na twarzach pojawiły się łzy. Rozpacz, smutek i złość nie trwały jednak zbyt długo. Przecież sam występ na tak znamienitym obiekcie, przy licznej widowni i w świetle fleszy nie zdarza się zbyt często. Nie każdy może dostąpić takiego zaszczytu. Dopiero po jakimś czasie, piłkarki uświadomiły sobie, że zajęły wysokie, drugie miejsce w kraju. Z pewnością należy je uznać za spory sukces.

Warto podkreślić, iż impreza miała niesamowity wydźwięk i została nagłośniona przez media. Transmisję na żywo z wszystkich meczów finałowych przeprowadziła stacje Polsat Sport i Super Polsat. Zawody były na swój sposób wyjątkowe, ponieważ skomentował je znany komentator, Mateusz Borek wraz z Łukaszem Wiśniowskim, a zespoły wyprowadzone zostały przez trenera reprezentacji Polski, Adama Nawałkę.

Skład KA 4 resPect: Kornelia Kaczmarek, Zofia Karolczak, Zofia Kubiak, Małgorzata Rychel, Maria Fabisiak, Julia Cichosz, Zofia Wojciechowska, Zuzanna Sojka, Julia Drożak, Weronika Szlachetka. Trener: Łukasz Walczak.