GP nie dla Hampela i Smektały



W sobotę odbyły się turnieje eliminacyjnego do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Awansu do dalszego etapu nie zdołali niestety wywalczyć dwaj reprezentanci Fogo Unii Leszno.

O przepustkę do GP w Żarnovicy walczył Jarosław Hampel. Niestety 9 punktów nie wystarczyło do uzyskania promocji. Awans do kolejnej rundy wywalczył najlepsza czwórka w składzie: Anders Thomsen, Martin Vaculik, Peter Ljung i Matej Zagar.

W Glasgow ścigał się natomiast Bartosz Smektała. Leszczyński junior wygrał dwa wyścigi, ale pozostałe kończył na ostatnich pozycjach. W efekcie zajął dziewiątą lokatę. W tym turnieju awans uzyskali: Craig Cook, Nils Kristian Iversen, Pontus Apsgren i Robert Lambert.

Wyniki:
1. Anders Thomsen – 14 (3,2,3,3,3)
2. Martin Vaculik – 13 (2,3,3,3,2)
3. Peter Ljung – 12+3 (3,2,3,2,2)
4. Matej Zagar – 12+2 (3,1,3,2,3)

5. Andrzej Lebiediew – 10 (1,3,2,1,3)
6. Jarosław Hampel – (3,3,1,1,1)
7. Krzysztof Buczkowski – (0,1,2,2,3)
8. Andriej Kudriaszow – (2,0,0,3,2)
9. Eduard Krcmar – (1,0,1,3,0)
10. Gleb Czugunow – (1,3,0,1,0)
11. Daniel Bewley – (1,0,2,2,0)
12. Oleg Michaiłow – (2,2,0,0,1)
13. Andriej Karpow – (t,2,1,d,2)
14. Josef Franc – (2,1,1,0,1)
15. Norbert Magosi – (0,1,2,0,0)
16. Joel Kling – (0,0,0,1,1)
17. Jakub Valković – (0)
18. Jan Mihalik – ns

Bieg po biegu:
1. Thomsen, Franc, Lebiediew, Kling
2. Ljung, Kudriaszow, Krcmar, Valković
3. Zagar, Michaiłow, Czugunow, Buczkowski
4. Hampel, Vaculik, Bewley, Magosi
5. Vaculik, Thomsen, Buczkowski, Kudriaszow
6. Hampel, Michaiłow, Franc, Krcmar
7. Czugunow, Karpow, Magosi, Kling
8. Lebiediew, Ljung, Zagar, Bewley
9. Thomsen, Bewley, Krcmar, Czugunow
10. Zagar, Magosi, Franc, Kudriaszow
11. Ljung, Buczkowski, Hampel, Kling
12. Vaculik, Lebiediew, Karpow, Michaiłow
13. Thomsen, Zagar, Hampel, Karpow (d)
14. Vaculik, Ljung, Czugunow, Franc
15. Kudriaszow, Bewley, Kling, Michaiłow
16. Krcmar, Buczkowski, Lebiediew, Magosi
17. Thomsen, Ljung, Michaiłow, Magosi
18. Buczkowski, Karpow, Franc, Bewley
19. Zagar, Vaculik, Kling, Krcmar
20. Lebiediew, Kudriaszow, Hampel, Czugunow
dodatkowy o 3. miejsce. Ljung, Zagar

Wyniki:
1. 
Craig Cook (Wielka Brytania) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Niels Kristian Iversen (Dania) – 13 (2,2,3,3,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
3. Pontus Aspgren (Szwecja) – 13 (3,3,3,2,2) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
4. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 12 (3,3,2,2,2)
——————————————
5. Chris Holder (Australia)- 11 (3,2,2,3,1)
6. Nicolas Covatti (Włochy) – 11 (2,3,2,1,3)
7. Broc Nicol (Stany Zjednoczone) – (2,2,1,1,3)
8. Tero Aarnio (Finlandia) – (1,1,1,2,2)
9. Bartosz Smektała (Polska) – (0,0,3,3,0)
10. Jacob Thorssell (Szwecja) – (1,1,1,2,1)
11. Ondrej Smetana (Czechy) – (0,2,2,0,1)
12. Glenn Moi (Norwegia) – (1,0,0,0,2)
13. Kyle Bickley (Wielka Brytania) – (1,0,1,1)
14. Hans Andersen (Dania) – (2,d,-,-,-)
15. Dimitri Berge (Francja) – (0,1,d,1,0)
16. Sebastian Niedźwiedź (Polska) – (0,t,1,d,-)
17. Rohan Tungate (Australia) – (t,1,w,w,-)
18. Leon Flint (Wielka Brytania) – (0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Cook, Andersen, Bickley, Berge
2. Aspgren, Iversen, Aarnio, Smektała
3. Lambert, Nicol, Moi, Niedźwiedź
4. Holder, Covatti, Thorssell, Smetana
5. Covatti, Nicol, Berge, Smektała
6. Aspgren, Holder, Tungate, Moi
7. Lambert, Smetana, Aarnio, Andersen (d)
8. Cook, Iversen, Thorssell, Flint
9. Aspgren, Lambert, Thorssell, Berge (d)
10. Smektała, Smetana, Niedźwiedź, Tungate (w)
11. Iversen, Holder, Nicol, Bickley
12. Cook, Covatti, Aarnio, Moi
13. Holder, Aarnio, Berge, Niedźwiedź (d)
14. Iversen, Lambert, Covatti, Flint
15. Smektała, Thorssell, Bickley, Moi
16. Cook, Aspgren, Nicol, Smetana
17. Iversen, Moi, Smetana, Berge
18. Nicol, Aarnio, Thorssell, Flint
19. Covatti, Aspgren, Bickley, Flint
20. Cook, Lambert, Holder, Smektała
Bieg dodatkowy o 2. miejsce. Iversen, Aspgren