Gorzów na drodze do play-offówNiezwykle ważne spotkanie czeka koszykarki Tęczy Leszno. W ostatnim domowym spotkaniu sezonu zasadniczego nasz zespół podejmie AZS AJP II Gorzów Wlkp.

Obie ekipy w ligowej tabeli dzieli różnica trzech miejsc. Należy jednak pamiętać, że to właśnie zespół z województwa lubuskiego jest jednym z bezpośrednich rywali Tęczy w walce o tegoroczną fazę play-off. Wyższą pozycję niż Tęcza, przeciwniczki zawdzięczają rozegraniem jednego spotkania więcej. Leszczynianki ligowe zaległości odrobią już w środę w Krakowie przy okazji konfrontacji z AZS Politechniką Koroną. Pod Wawelem o punkty będzie jednak bardzo trudno, dlatego niezwykle ważne dla układu tabeli jest niedzielne spotkanie z gorzowiankami.

Drużyna prowadzona przez duet trenerski Robert Pieczyrak – Janusz Kopaczewski sprawia w tym sezonie wrażenie solidnego ligowca, który zwycięża przede wszystkim w meczach z teoretycznie słabszymi rywalami. Mimo to, młode akademiczki nie znalazły w tym sezonie patentu na zespół Jędrzeja Jankowiaka. Zarówno w przedsezonowych sparingach, jak i w starciu o punkty lepsza okazała się Tęcza. Dla naszego team’u będzie to również doskonała okazja do rehabilitacji po ostatniej porażce na własnym terenie z Aleksandrowem Łódzkim. W tamtej potyczce, o wygranej przesądziła końcówka, w której nieznacznie lepsze okazały się przyjezdne.

O tym, jak tym razem potoczą się losy konfrontacji gorzowsko-leszczyńskiej, przekonamy się już w niedzielę. Początek spotkania w hali Trapez, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy zaplanowano na godzinę 16:30.

Agencja reklamowa Leszno