Fuzja Unii z KolejarzemAdam Skórnicki złożył podpis pod kontraktem z Fogo Unią i razem z Damianem Balińskim ma stanowić trzon drugiej drużyny, która została utworzona w Rawiczu.

41-letni zawodnik w minionym sezonie ścigał się w barwach Niedźwiadków, uzyskując średnią biegopunktową na poziomie 2,091. Po fuzji, ekipa pod nazwą Unia Kolejarz Rawicz, wystąpi w nadchodzącym sezonie na najniższym szczeblu, czyli w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej. – Od początku marzyła nam się wizja stworzenia drugiego zespołu, w której liderami zespołu byliby Adam Skórnicki i Damian Baliński. Tak samo jak w przypadku Damiana, rozmowy z Adamem potoczyły się pomyślnie, co w konsekwencji zaowocowało podpisaniem umowy. W Rawiczu szykuje się ciekawy team, oparty na wychowankach Unii – powiedział na łamach strony klubowej prezes Piotr Rusiecki.

Ponadto, drugi zespół ma wesprzeć sponsor tytularny. Spotkania na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu, prawdopodobnie będą mieć miejsce w soboty, tak aby nie kolidowały z meczami PGE Ekstraligi.

Kadra Unii Kolejarz Rawicz 2018:

Seniorzy:
Damian Baliński
Adam Skórnicki
Richie Worrall
Steve Worrall
Jack Smith

Juniorzy:
Viktor Trofimow
Tymoteusz Picz
Szymon Szlauderbach

Dodajmy, iż zgodnie z regulaminem, w obu ośrodkach, będą mogli wystąpić opcjonalnie również Brady Kurtz, Dominik Kubera, czy Bartosz Smektała. Są oni bowiem zawodnikami, którzy nie ukończyli 23. roku życia.

Agencja reklamowa Leszno