Futsaliści poważnie osłabieniNieciekawe wieści dotarły do nas z obozu GI Malepszy Futsal Leszno. Poważnym kontuzjom uległa dwójka kluczowych zawodników.

Przypomnijmy, iż leszczyński klub debiutuje na parkietach Futsal Ekstraklasy. Po sześciu kolejkach GI Malepszy Futsal Leszno ma na swoim koncie dwa zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki. Wśród czternastu zespołów, z dorobkiem 7 punktów biało-czerwoni plasują się obecnie na dziewiątym miejscu w tabeli. Ze względu na reprezentacyjne eliminacje do Mistrzostw Świata 2020, trwa przerwa w rozgrywkach, a wśród powołanych jest Piotr Pietruszko.

Na tym jednak koniec dobrych informacji. Przez dłuższy czas na parkiecie nie pojawią się Kacper Konopacki i bramkarz Bartosz Wojtyniak. Oboje zerwali więzadła i czeka ich kilkumiesięczny rozbrat z futsalem. Dodajmy, iż najbliższy mecz leszczynianie rozegrają 3 listopada we własnej hali, a rywalem podopiecznych Tomasza Trznadla będzie Gwiazda Ruda Śląska. Wcześniej, bo już na najbliższą sobotę zaplanowano sparingową potyczkę z pierwszoligowym KS Futsal Oborniki. Mecz odbędzie się w Poniecu.