Futsal Ekstraklasę czas zacząćW najbliższą sobotę pierwszy w historii mecz w Futsal Ekstraklasie rozegra GI Malepszy Futsal Leszno. Do Leszna zawita rywal z najwyższej półki, a będzie nim Clearex Chorzów.

W ubiegłym sezonie podopieczni Tomasza Trznadla w świetnym stylu wygrali rozgrywki 1. Polskiej Ligi Futsalu i awansowali do elity. Transferowej rewolucji i szastania pieniędzmi nie było, a do kadry dołączyło zaledwie kilku nowych zawodników. Najistotniejszym wzmocnieniem jest Sebastian Wojciechowski, który minionym sezonie grał dla Acana Orła Jelcz-Laskowice – drużyny, która jako beniaminek zajęła ostatecznie miejsce tuż za podium. Leszczyńscy działacze z całą pewnością liczą, że reprezentant Polski znacznie przyczyni się do osiągnięcia celu, którym jest utrzymanie w Futsal Ekstraklasie. Newralgiczną pozycją może okazać się pozycja bramkarza. Przypomnijmy, iż klub niespodziewanie opuścił dotychczasowy lider tej formacji, Łukasz Błaszczyk. W tej sytuacji do Leszna ściągnięto doświadczonego Michała Długosza. Trudno jednak przewidzieć na kogo w pierwszym meczu postawi leszczyński szkoleniowiec.

Clearex Chorzów to brązowy medalista ubiegłego sezonu. W okresie przygotowawczym mierzył się z niezwykle wymagającymi rywalami spoza granic naszego kraju. Chorzowianie przed sezonem poczynili znaczne wzmocnienia i nie ukrywają, że w najbliższej kampanii chcą zatrzymać dominację Rekordu Bielsko-Biała. Chcąc włączyć się do walki o tytuł, z pewnością nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów w Lesznie. W składzie gości roi się od gwiazd, a wśród tych najbardziej znanych należy wymienić nazwiska: niezwykle bramkostrzelnych Mikołaja Zastawnika i Sebastiana Leszczaka, a także doskonałego bramkarza: Rafała Krzyśkę, który jednak wciąż nie wrócił do pełnej dyspozycji po kontuzji.

GI Malepszy Futsal Leszno w ramach przygotowań rozegrał kilka bardzo pożytecznych sparingów. Były lepsze i gorsze momenty gry, natomiast trudno wyciągać z nich jakiekolwiek wnioski. Do prawdziwej weryfikacji leszczyńskiej ekipy dojdzie w najbliższą sobotę. I wcale nie chodzi tutaj o ligowe punkty lecz o to, jak wypadnie nasza drużyna na tle jednego z faworytów tegorocznych rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Dodajmy, iż początek starcia w hali Trapez zaplanowano na godzinę 19:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.