Folplast Tęcza lepsza od Realu Astromal w pierwszym sparingu

W pierwszym spotkaniu kontrolnym przed rundą rewanżową I ligi piłki ręcznej, Real Astromal Leszno przegrał z Tęczą Folplast Kościan 27:29.

Początek nie zapowiadał niespodzianki. Niezła gra w kontrach i dobre interwencje Jędrzeja Królikowskiego sprawiły, że gospodarze szybko objęli przodownictwo. Później mecz się wyrównał. Przyjezdni skorzystali z błędów i w 13 minucie mieliśmy remis po 5. Przez długi czas żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć. Dopiero na finiszu pierwszej połowy, dzięki kilku udanym akcjom, miejscowi powiększyli przewagę. Do przerwy było 14:11.

Druga odsłona była bardziej dynamiczna. Nieco lepiej prezentowali się goście. W 41 minucie zmniejszyli dystans do jednej bramki. Leszczynianie, choć nie byli tak błyskotliwi, to utrzymywali niewielkie prowadzenie. Pod koniec II-ligowiec niespodziewanie odwrócił kartę i zwyciężył. Katami zostali byli reprezentanci naszego zespołu – Dawid Wesołek i Damian Krystkowiak. Owa dwójka wzięła na swoje barki odpowiedzialność za wynik, który ostatecznie brzmiał 29:27 na korzyść kościaniaków.

Jak to zwykle bywa w sparingach trener Maciej Wierucki dał szansę gry wszystkim zawodnikom w różnym ustawieniu. Co ciekawe, praktycznie wszyscy z nich wpisali się na listę strzelców. Dodajmy, iż kolejny sprawdzian Real Astromal czeka w środę 22 stycznia, kiedy zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.