Florecistki wysoko w Pucharze Polski

SONY DSC

W minioną niedzielę w Gdańsku odbył się Puchar Polski seniorek we florecie. Czołowe miejsca zajęły leszczynianki – Renata Tomczak i Kinga Pijaczyńska.

Reprezentantka Polonii 1912 Leszno wygrała 3 z 6 walk w grupie i awansowała do dalszych zmagań. Pijaczyńska w pojedynku o szesnastkę, po zaciętym boju zwyciężyła
Amelię Olszewską z miejscowego klubu UKS Atena Gdańsk 15:14. W kolejnym musiała uznać wyższość Martyny Długosz z UAM Poznań i ostatecznie została sklasyfikowana na czternastej pozycji. Poznaniance w rywalizacji o półfinał, po dwóch wcześniejszych triumfach, uległa również Tomczak. Zawodniczka IKS Leszno finalnie uplasowała się na piątej pozycji. Dodajmy, iż złoty medal zdobyła Martyna Synoradzka z AZS Poznań, srebrny medal zawisł na szyi Julii Walczyk z UAM Poznań, a brązowe krążki przypadły wspomnianej już Długosz i Marcie Łyczbińskiej z Budowlanych Toruń.