Faworyt jest jedenO podtrzymanie zwycięskiej passy powalczą w niedzielę koszykarki Pompax Tęczy Leszno. Podopieczne Krzysztofa Zajca podejmą AZS Włocławek.

W hali Trapez spotkają się zespoły, w których panują zgoła odmienne nastroje. Tęczowe mają na swoim koncie komplet imponujących zwycięstw, natomiast przyjezdne wygrywały tylko raz. W ostatniej kolejce AZS Włocławek pokonał u siebie MUKS Bydgoszcz 73:66. Wartym podkreślenia jest fakt, iż w włocławianki przegrały pierwszą kwartę różnicą aż szesnastu punktów, a mimo to zdołały odwrócić losy tej konfrontacji. Pierwsze skrzypce grała w tym meczu Dorota Rybczyńska, który swój indywidualny licznik punktów zatrzymała na liczbie 23. Jest to zatem zawodniczka, na którą w niedzielę trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Fenomenalnie rozgrywki rozpoczęła Pompax Tęcza Leszno. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Zajca rozegrał co prawda tylko trzy spotkania, lecz we wszystkich odnosił bardzo przekonujące zwycięstwa. W meczu V kolejki będzie zatem zdecydowanym faworytem. Tym bardziej, że w kapitalnej dyspozycji znajduje się Iga Walentowska, nominowana przez nasz portal do miana Leszczyńskiego Sportowca Października. Wystarczy wspomnieć, iż w żadnych z dotychczas rozegranych spotkań leszczyńska liderka nie schodziła poniżej granicy 20 zdobytych punktów. Dodajmy, iż początek niedzielnego spotkania zaplanowano na godzinę 14:00.