Efektowne zwycięstwo Stainer Polonii

Imponujące zwycięstwo w pierwszym meczu sezonu przed własną publicznością odnieśli piłkarze Stainer Polonii Leszno. Gospodarze pokonali TPS Winogrady Poznań aż 8:1.

Kanonada strzelecka w wykonaniu gospodarzy rozpoczęła się w 16 minucie spotkania. Błąd w szeregach defensywy przyjezdnych bez litości wykorzystał Eryk Moryson. Potem przyszło zabójcze dla rywali sześć minut, w których padły aż cztery gole. Najpierw skutecznie dobijał Karol Smoła. Następnie indywidualną akcją i technicznym strzałem sprzed pola karnego popisał się Wojciech Bzdęga, a potem wyczyny kolegów, po dośrodkowaniach z bocznych sektorów powtórzyli Jakub Nowak i Piotr Sarbinowski. Do przerwy mieliśmy zatem 5:0 i było jasne, że poznaniacy nie będą już w stanie nawiązać równorzędnej walki.

To nie był koniec popisowej gry w wykonaniu piłkarzy Jędrzeja Kędziory. Po zmianie stron dawkę umiejętności gry głową dał, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasz Wiśniewski. W 60 minucie na placu gry pojawił się natomiast Artur Krawczyk. Na placu gry spędził zaledwie kilka sekund, po czym również zapisał się na liście strzelców. Kilka minut później Winogrady otrzymały prezent w postaci rzutu karnego. Prezent, bo naszym zdaniem o faulu nie było mowy. Goście nie mieli problemów z pokonaniem leszczyńskiego bramkarza, ale było to jedynie honorowe trafienie. Wynik na 8:1 ustalił w 84 minucie, po składnej akcji Artur Krawczyk, dla którego był to drugi gol w tym spotkaniu.