Dziesiąty tytuł Agnieszki Jerzyk

W Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Polski w Triathlonie. Po złoto na dystansie olimpijskim sięgnęła Agnieszka Jerzyk.

Rywalizacja w Kraśniku odbywała się przy dość trudnych warunkach atmosferycznych. Gorące dni się skończyły, a zawodnikom przeszkadzał padający deszcz. Zwyciężczyni okazała się o 40 sekund lepsza od drugiej na mecie Marty Łagownik, reprezentującej UKS Dwójka Morena Gdańsk. Na najniższym stopniu podium stanęła Paulina Klimas z AZS AWF Katowice, ponosząc stratę ponad 4 minut.

Dodajmy, iż zawodniczka Real 64-sto Leszno po medal z najcenniejszego kruszcu sięga nieprzerwanie od dziesięciu lat. Pierwszy seniorski tytuł zdobyła w 2008 roku w Chodzieży.

Po mistrzostwo sięgnął również drugi z podopiecznych Pawła Barszowskiego. Michał Oliwa. Zawodnik obecnie reprezentujący AZS AWF Katowice pokonał swojego klubowego kolegę Tomasza Brembora oraz zawodnika UKS Tri-Team Rumia, Kacpra Stępniaka.