Dwucyfrówki Kubery i Smektały



Pięciu leszczyńskich żużlowców wystąpiło we wtorek w barwach swoich szwedzkich drużyn. Wszyscy solidnie punktowali, ale najlepiej spisali się juniorzy Fogo Unii Leszno.

Vetlanda gładko pokonała na własnym torze Smedernę Eskilstuna 50:40. Obok niepokonanego Bartosza Zmarzlika najskuteczniejszym jeźdźcem wśród gospodarzy był Dominik Kubera. Leszczyński młodzieżowiec zainkasował 12 punktów. 7 oczek dla zwycięzców dołożył Brady Kurtz.

W kolejnym spotkaniu Vastervik rozgomił u siebie Dackarnę Mallila w stosunku 58:32. W ekipie miejscowych prym wiedli Nicki Pedersen i Bartosz Smektała, który wywalczył 12 oczek. Dla drużyny przeciwnej punkty zdobywał Piotr Pawlicki, który zawody zakończył z dorobkiem 9 oczek.

Zwycięstwo odniosła również ekipa Jarosława Hampela. Lejonen Gislaved wygrał z Piraterną Motala 49:41, a Hampel zdobył 6 punktów.

Vetlanda Speedway: 50
1. Szymon Woźniak (0,3,1*,1,U) 5+1
2. Dominik Kubera (2,2,2*,3,3) 12+1
3. Brady Kurtz (1,2,3,1,0) 7
4. Troy Batchelor (0,0,1) 1
5. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,3,3) 15
6. Filip Hjelmland (3,1,0) 4
7. Victor Palovaara (2*,1*,2,1) 6+2

Smederna Eskilstuna: 40
1. Fredrik Lindgren (3,3,1*,2,0,1*) 10+2
2. Adrian Miedziński (1,1,2,2,1*) 7+1
3. Michael Jepsen Jensen (3,1,0,2) 6
4. Przemysław Pawlicki (2*,3,0,0) 5+1
5. Andrzej Lebiediew (2,0,3,2,2) 9
6. Mateusz Szczepaniak (0,0,0) 0
7. Pontus Aspgren (1,0,2) 3

Bieg po biegu:
1. F. Lindgren, D. Kubera, A. Miedziński, Sz. Woźniak 2:4 (2:4)
2. F. Hjelmland, V. Palovaara, P. Aspgren, Mt. Szczepaniak 5:1 (7:5)
3. M. Jepsen Jensen, Prz. Pawlicki, B. Kurtz, T. Batchelor 1:5 (8:10)
4. B. Zmarzlik, A. Lebiediew, F. Hjelmland, P. Aspgren 4:2 (12:12)
5. Prz. Pawlicki, D. Kubera, V. Palovaara, Mt. Szczepaniak 3:3 (15:15)
6. F. Lindgren, B. Kurtz, A. Miedziński, T. Batchelor 2:4 (17:19)
7. Sz. Woźniak, D. Kubera, M. Jepsen Jensen, Prz. Pawlicki 5:1 (22:20)
8. B. Kurtz, P. Aspgren, T. Batchelor, A. Lebiediew 4:2 (26:22)
9. B. Zmarzlik, A. Miedziński, F. Lindgren, F. Hjelmland 3:3 (29:25)
10. A. Lebiediew, V. Palovaara, Sz. Woźniak, Mt. Szczepaniak 3:3 (32:28)
11. B. Zmarzlik, A. Miedziński, V. Palovaara, M. Jepsen Jensen 4:2 (36:30)
12. D. Kubera, F. Lindgren, B. Kurtz, Prz. Pawlicki 4:2 (40:32)
13. B. Zmarzlik, A. Lebiediew, Sz. Woźniak, F. Lindgren 4:2 (44:34)
14. B. Zmarzlik, M. Jepsen Jensen, A. Miedziński, Sz. Woźniak (U) 3:3 (47:37)
15. D. Kubera, A. Lebiediew, F. Lindgren, B. Kurtz 3:3 (50:40)

Västervik Speedway: 58
1. Peter Ljung (3,D,2,2*,3) 10+1
2. Jack Holder (2*,3,1,2*,0) 8+2
3. Bartosz Smektała (2,3,3,3,1) 12
4. Sam Masters (1*,1,2*,2*) 6+3
5. Nicki Pedersen (2*,3,3,3,3) 14+1
6. Anton Karlsson (3,3,0) 6
7. Mikkel Bech (0,1,1*) 2+1

Dackarna Malilla: 32
1. Oliver Berntzon (1,0,1*,D,2) 4+1
2. Jacob Thorssell (0,2,2,1,1*) 6+1
3. Piotr Pawlicki (3,2*,3,W,1,T) 9+1
4. Vaclav Milik (0,2,3,1,0) 6
5. Patryk Dudek (0,1,0) 1
6. Frederik Jakobsen (2,0,0) 2
7. Joel Kling (1*,1,0,2) 4+1

Bieg po biegu:
1. P. Ljung, J. Holder, O. Berntzon, J. Thorssell 5:1 (5:1)
2. A. Karlsson, F. Jakobsen, J. Kling, M. Bech 3:3 (8:4)
3. Pi. Pawlicki, B. Smektała, S. Masters, V. Milik 3:3 (11:7)
4. A. Karlsson, N. Pedersen, J. Kling, P. Dudek 5:1 (16:8)
5. J. Holder, V. Milik, M. Bech, F. Jakobsen 4:2 (20:10)
6. B. Smektała, J. Thorssell, S. Masters, O. Berntzon 4:2 (24:12)
7. V. Milik, Pi. Pawlicki, J. Holder, P. Ljung (D) 1:5 (25:17)
8. B. Smektała, S. Masters, P. Dudek, J. Kling 5:1 (30:18)
9. N. Pedersen, J. Thorssell, O. Berntzon, A. Karlsson 3:3 (33:21)
10. Pi. Pawlicki, P. Ljung, M. Bech, F. Jakobsen 3:3 (36:24)
11. N. Pedersen, S. Masters, J. Thorssell, Pi. Pawlicki (W) 5:1 (41:25)
12. B. Smektała, J. Holder, V. Milik, O. Berntzon (D) 5:1 (46:26)
13. N. Pedersen, P. Ljung, Pi. Pawlicki, P. Dudek 5:1 (51:27)
14. P. Ljung, J. Kling, J. Thorssell, J. Holder 3:3 (54:30)
15. N. Pedersen, O. Berntzon, B. Smektała, V. Milik 4:2 (58:32)

Lejonen Gislaved: 49
1. Maksym Drabik (2,3,2,2*,3) 12+1
2. Jarosław Hampel (0,3,0,0,3) 6
3. Krzysztof Kasprzak (2,2,3,3,0) 10
4. Mathias Thoernblom (0,0) 0
5. Kacper Woryna (2*,3,0,3,2*) 10+2
6. Rohan Tungate (3,3,0,2*,2) 10+1
7. Tomas Jonasson (1,0,0) 1

Piraterna Motala: 41
1. Mikkel Michelsen (3,3,1,2,2) 11
2. Daniel Davidsson (1,1,0) 2
3. Linus Sundstroem (1,1*,3,1,1) 7+1
4. Paweł Przedpełski (3,2,2,1*,0) 8+1
5. Niels-Kristian Iversen (1,1*,1,0) 3+1
6. Kai Huckenbeck (2,1*,3,1,1*) 8+2
7. Jonas Davidsson (0,0,2) 2

Bieg po biegu:
1. M. Michelsen, M. Drabik, D. Davidsson, J. Hampel 2:4 (2:4)
2. R. Tungate, K. Huckenbeck, T. Jonasson, J. Davidsson 4:2 (6:6)
3. P. Przedpełski, K. Kasprzak, L. Sundstroem, M. Thoernblom 2:4 (8:10)
4. R. Tungate, K. Woryna, N. K. Iversen, J. Davidsson 5:1 (13:11)
5. J. Hampel, P. Przedpełski, K. Huckenbeck, T. Jonasson 3:3 (16:14)
6. M. Michelsen, K. Kasprzak, D. Davidsson, M. Thoernblom 2:4 (18:18)
7. M. Drabik, P. Przedpełski, L. Sundstroem, J. Hampel 3:3 (21:21)
8. K. Kasprzak, J. Davidsson, N. K. Iversen, R. Tungate 3:3 (24:24)
9. K. Woryna, R. Tungate, M. Michelsen, D. Davidsson 5:1 (29:25)
10. K. Huckenbeck, M. Drabik, N. K. Iversen, T. Jonasson 2:4 (31:29)
11. L. Sundstroem, R. Tungate, K. Huckenbeck, K. Woryna 2:4 (33:33)
12. K. Kasprzak, M. Michelsen, P. Przedpełski, J. Hampel 3:3 (36:36)
13. K. Woryna, M. Drabik, L. Sundstroem, N. K. Iversen 5:1 (41:37)
14. J. Hampel, M. Michelsen, K. Huckenbeck, K. Kasprzak 3:3 (44:40)
15. M. Drabik, K. Woryna, L. Sundstroem, P. Przedpełski 5:1 (49:41)