Dwucyfrowe Byki



Aż czterech żużlowców Fogo Unii Leszno wzięło udział we wtorkowych zmaganiach w Elitserien. Byki wypadły fenomenalnie, a każdy z nich mecz kończył z dwucyfrowym dorobkiem.

Drużyna Bartosza Smektały przegrała na własnym torze ze Smederną Eskilstuna 37:53. Leszczyński młodzieżowiec był jednak najskuteczniejszym zawodnikiem swojej ekipy, inkasując 12 punktów.

W potyczce Vetlandy i Indianerny Kumla zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 56:34. 13 oczek trafiło w ręce Brady Kurtza, a 11 punktów wywalczył Dominik Kubera. Kroku biało-niebieskim w tym spotkaniu dotrzymywał jedynie Bartosz Zmarzlik.

Bardzo udany występ zaliczył także Piotr Pawlicki. Niestety jego drużyna przegrała na wyjeździe z Lejonen Gislaved minimalnie, bo 44:46. Młodszy z braci Pawlickich zainkasował 10 punktów.

Västervik Speedway: 37
1. Peter Ljung (1,1,1,2,2*,0) 7+1
2. Jack Holder (U,2,3,1,2,2,1) 11
3. Bartosz Smektała (0,2,3,3,0,3,1) 12
4. Peter Kildemand (1,0,1,-,-,0) 2
5. Nicki Pedersen – zastępstwo zawodnika
6. Anton Karlsson (2,0,0) 2
7. Sam Masters (1*,1*,1*) 3+3

Smederna Eskilstuna: 53
1. Przemysław Pawlicki (2*,1,3,1,2*) 9+2
2. Pontus Aspgren (3,3,1,0) 7
3. Michael Jepsen Jensen (3,2,2,1,2*) 10+1
4. Adrian Miedziński (2*,3,D,3,3) 11+1
5. Andrzej Lebiediew (2*,U,3,0) 5+1
6. Linus Ekloef (0,0,0) 0
7. Gleb Czugunow (3,3,2,3) 11

Bieg po biegu:
1. P. Aspgren, Prz. Pawlicki, P. Ljung, J. Holder (U) 1:5 (1:5)
2. G. Czugunow, A. Karlsson, S. Masters, L. Ekloef 3:3 (4:8)
3. M. Jepsen Jensen, A. Miedziński, P. Kildemand, B. Smektała 1:5 (5:13)
4. G. Czugunow, A. Lebiediew, P. Ljung, A. Karlsson 1:5 (6:18)
5. A. Miedziński, J. Holder, S. Masters, L. Ekloef 3:3 (9:21)
6. P. Aspgren, B. Smektała, Prz. Pawlicki, P. Kildemand 2:4 (11:25)
7. J. Holder, M. Jepsen Jensen, P. Ljung, A. Miedziński (D) 4:2 (15:27)
8. B. Smektała, G. Czugunow, J. Holder, A. Lebiediew (U) 4:2 (19:29)
9. Prz. Pawlicki, J. Holder, P. Aspgren, A. Karlsson 2:4 (21:33)
10. A. Lebiediew, P. Ljung, S. Masters, L. Ekloef 3:3 (24:36)
11. B. Smektała, M. Jepsen Jensen, P. Kildemand, P. Aspgren 4:2 (28:38)
12. A. Miedziński, J. Holder, Prz. Pawlicki, B. Smektała 2:4 (30:42)
13. B. Smektała, P. Ljung, M. Jepsen Jensen, A. Lebiediew 5:1 (35:43)
14. G. Czugunow, Prz. Pawlicki, J. Holder, P. Kildemand 1:5 (36:48)
15. A. Miedziński, M. Jepsen Jensen, B. Smektała, P. Ljung 1:5 (37:53)

Vetlanda Speedway: 56
1. Szymon Woźniak (1*,2*,3,2*,1*) 9+4
2. Dominik Kubera (2,2*,3,1*,3) 11+2
3. Brady Kurtz (3,3,3,2,2) 13
4. Andreas Lyager (0,0,2*,1) 3+1
5. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,3) 12
6. Viktor Palovaara (2,2*,0,1) 5+1
7. Filip Hjelmland (0,3,W) 3

Indianerna Kumla: 34
1. Chris Holder (3,2,1*,2,3,3) 14+1
2. Piotr Protasiewicz (0,1*,1*,2,0,D) 4+2
3. Krystian Pieszczek (2,1,1,0) 4
4. Vaclav Milik – zastępstwo zawodnika
5. Kenneth Bjerre (1,0,2,0,1) 4
6. Joel Andersson (1,0,1*,2) 4+1
7. Ludvig Lindgren (3,0,0,1,0) 4

Bieg po biegu:
1. Ch. Holder, D. Kubera, Sz. Woźniak, P. Protasiewicz 3:3 (3:3)
2. L. Lindgren, V. Palovaara, J. Andersson, F. Hjelmland 2:4 (5:7)
3. B. Kurtz, K. Pieszczek, P. Protasiewicz, A. Lyager 3:3 (8:10)
4. B. Zmarzlik, V. Palovaara, K. Bjerre, L. Lindgren 5:1 (13:11)
5. F. Hjelmland, D. Kubera, K. Pieszczek, J. Andersson 5:1 (18:12)
6. B. Kurtz, Ch. Holder, P. Protasiewicz, A. Lyager 3:3 (21:15)
7. D. Kubera, Sz. Woźniak, K. Pieszczek, L. Lindgren 5:1 (26:16)
8. B. Kurtz, A. Lyager, L. Lindgren, K. Bjerre 5:1 (31:17)
9. B. Zmarzlik, P. Protasiewicz, Ch. Holder, V. Palovaara 3:3 (34:20)
10. Sz. Woźniak, K. Bjerre, J. Andersson, F. Hjelmland (W) 3:3 (37:23)
11. B. Zmarzlik, Ch. Holder, A. Lyager, P. Protasiewicz 4:2 (41:25)
12. Ch. Holder, B. Kurtz, D. Kubera, K. Bjerre 3:3 (44:28)
13. B. Zmarzlik, Sz. Woźniak, K. Bjerre, K. Pieszczek 5:1 (49:29)
14. D. Kubera, J. Andersson, V. Palovaara, L. Lindgren 4:2 (53:31)
15. Ch. Holder, B. Kurtz, Sz. Woźniak, P. Protasiewicz (D) 3:3 (56:34)

Lejonen Gislaved: 46
1. Maksym Drabik (3,3,2,2,3) 13
2. Timo Lahti (0,3,1,1*) 5+1
3. Nicolai Klindt (0,1*,3,2,0) 6+1
4. Kacper Woryna (1,2,0,-) 3
5. Krzysztof Kasprzak (3,1,1,1*,1) 7+1
6. Adrian Gała (3,2*,0,0) 5+1
7. Matthias Thoernblom (2*,2*,3,0) 7+2

Dackarna Malilla: 44
1. Maciej Janowski (1*,0,3,3,2*) 9+2
2. Piotr Pawlicki (2,3,T,2*,3) 10+1
3. Jacob Thorssell (3,2,3,3,1*) 12+1
4. Frederik Jakobsen (2*,1,0,0) 3+1
5. Patryk Dudek (1,2,1,0) 4
6. Joel Kling (1,0,0) 1
7. Kacper Gomólski (0,D,1*,2*,2) 5+2

Bieg po biegu:
1. M. Drabik, Pi. Pawlicki, M. Janowski, T. Lahti 3:3 (3:3)
2. A. Gała, M. Thoernblom, J. Kling, K. Gomólski 5:1 (8:4)
3. J. Thorssell, F. Jakobsen, K. Woryna, N. Klindt 1:5 (9:9)
4. K. Kasprzak, A. Gała, P. Dudek, K. Gomólski (D) 5:1 (14:10)
5. T. Lahti, M. Thoernblom, F. Jakobsen, J. Kling 5:1 (19:11)
6. Pi. Pawlicki, K. Woryna, N. Klindt, M. Janowski 3:3 (22:14)
7. M. Drabik, J. Thorssell, T. Lahti, F. Jakobsen 4:2 (26:16)
8. N. Klindt, P. Dudek, K. Gomólski, K. Woryna 3:3 (29:19)
9. M. Janowski, K. Gomólski, K. Kasprzak, A. Gała 1:5 (30:24)
10. M. Thoernblom, M. Drabik, P. Dudek, J. Kling 5:1 (35:25)
11. J. Thorssell, Pi. Pawlicki, K. Kasprzak, M. Thoernblom 1:5 (36:30)
12. M. Janowski, N. Klindt, T. Lahti, F. Jakobsen 3:3 (39:33)
13. J. Thorssell, M. Drabik, K. Kasprzak, P. Dudek 3:3 (42:36)
14. M. Drabik, K. Gomólski, J. Thorssell, A. Gała 3:3 (45:39)
15. Pi. Pawlicki, M. Janowski, K. Kasprzak, N. Klindt 1:5 (46:44)