Dwa punkty pojechały do Leszna

Po raz drugi w tym sezonie lepsze od zespołu Grotu TomiQ Pabianice okazały się koszykarki Tęczy Leszno. Nasz zespół zwyciężył na wyjeździe 69:66.

Sobotnie spotkanie celną dwójką rozpoczęła Karolina Budeń. Do skrzydłowej Tęczy należało także ostatnie słowo w pierwszej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 18:18. Rezultat w granicach remisu oscylował również na koniec drugiej kwarty. Przy stanie 32:32 dwa punkty do konta gospodyń dorzuciła Patrycja Kirsz. W najlepszy możliwy sposób zdążyła jeszcze odpowiedzieć Alicja Franckowiak. Trzy punkty rozgrywającej zespołu z Leszna ustaliły rezultat do przerwy na 35:34.

Po zmianie stron siedem punktów z rzędu zdobyły pabianiczanki. Riposta Tęczy, a dokładniej Aleksandry Pietraszek była jednak natychmiastowa. Liczniki obu drużyn ponownie wskazywały taką samą liczbę punktów w połowie trzeciej kwarty. Remisem pachniało także przed ostatnim rozdaniem, do którego miejscowe przystępowały mając zaledwie jeden punkt więcej. Trudów spotkanie nie wytrzymały ostatecznie pabianiczanki. Grające w szóstkę przez całe spotkanie podopieczne Sylwii Wlaźlak ostatnie punkty w meczu zdobyły niespełna trzy minuty przed końcem. Skuteczność leszczynianek w samej końcówce również pozostawiała wiele do życzenia. Błędów, a co bardziej istotne fauli po stronie gospodyń było jednak więcej, dzięki czemu Aleksandra Pietraszek dwoma celnymi rzutami osobistymi ustaliła wynik spotkania na 69:66 dla Tęczy.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Aleksadra Pietraszek 23, Julia Tyszkiewicz 12, Karolina Budeń 8, Magdalena Pisera i Aleksandra Arczewska po 7, Alicja Franckowiak 5, Justyna Hołtyn 4, Eliza Łakoma 3

Grot TomiQ Pabianice 66:69 Tęcza Leszno (18:18, 16:17, 20:18, 12:16)