Dwa medale Krawczyka

W miniony weekend reprezentanci Miejskiego Klubu Pływackiego Astromal Leszno rywalizowali podczas kończących sezon Centralnych Zawodach Pływackich – Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów.

Juniorzy 15-letni pływali w Oświęcimiu. Podopieczni Damiana Nowaka nie zawiedli. Dwa medale wywalczył Jakub Krawczyk: srebro w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym oraz brąz na 50 metrów tym samym stylem. Dobrze zaprezentowali się pozostali leszczyńscy pływacy. Bardzo blisko finałów był Aleksy Siadek oraz sztafeta w składzie: Aleksy Siadek, Jakub Krawczyk, Andrzej Zieliński i Grzegorz Filipiak, która w konkurencji 4 x 100 metrów stylem zmiennym zajęła szóste miejsce.

Podopieczni Marka Grelewicza startowali natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nasi juniorzy 16-letni wywalczyli w sumie 7 finałów. Dwukrotnie w finale płynął Iwo Kliber, specjalista od stylu grzbietowego.