Dwa medale dla gospodarzy

W ostatnich dniach niebo regionu leszczyńskiego należało do baloniarzy. W naszym mieście odbyły się 35. Balonowe Mistrzostwa Polski i 28. Balonowy Puchar Leszna.

Pogoda była łaskawa, lecz tylko do ostatniego dnia zawodów. W sobotę warunki atmosferyczne uniemożliwiły wykonanie lotów. Ostatecznie po trzech dniach rywalizacji zdecydowanie najlepszym pilotem okazał się Mateusz Rękas z Mościckiego Klubu Balonowego. Kolejne miejsca w tej międzynarodowej batalii zajęli: Litwin Rokas Kostiuskevicius i Ukrainiec Roman Savchuk.

Triumfator Balonowego Pucharu Leszna został jednocześnie Mistrzem Polski. Kolejne miejsca na podium krajowego czempionatu zajęli reprezentanci leszczyńskich klubów. Srebro zawisło na szyi Romana Bauty (Aeroklub Leszczyński), brąz przypadł Denisowi Dawidziukowi (Leszczyński Klub Balonowy). Łącznie w zawodach wzięło udział 42 pilotów.