Dublet StrefaSportu.pl MW Invest

SONY DSC


Dla kolarzy nie ma złej pogody. Jest tylko bardzo dobra albo dobra. W strugach deszczu rywalizowali uczestnicy kolarskiego wyścigu Solid Road, który w niedzielę odbył się na szosach w okolicach Gostynia.

Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawą, selektywną trasę. Start i meta wyścigu znajdowały się przy stadionie OSiR w Gostyniu. Kolarze mieli do przejechania cztery 18-kilometrowe rundy, wiodące przez takie miejscowości jak: Dusina, Daleszyn, Osowo,  Stankowo i Stary Gostyń.

Już pierwsza, poważna próba ucieczki z peletonu zakończyła się powodzeniem. Po kilku kilometrach na prowadzenie wysforowała się trójka w składzie: Krzysztof Paterka (LKK Team), Przemysław Rozwalka i Damian Miela (StrefaSportu.pl MW Invest). Trio szybko uzyskało kilkadziesiąt sekund przewagi, której nie oddało już do końca. W grupie pościgowej, na czele znajdowało się kilku kolarzy grupy StrefaSportu.pl MW Invest. Nie było zatem wielu chętnych do intensywnej pracy, co znacznie ułatwiło zadanie uciekinierom.

Na ostatniej rundzie Przemysław Rozwalka wespół z Damianem Mielą postanowili pozbyć się kolegi z konkurencyjnej drużyny, odjechali mu i pewnie zwyciężyli. Wspomniana dwójka linię mety minęła z przewagą ponad minuty nad trzecim Krzysztofem Paterką. Kilkadziesiąt sekund za nim na metę wpadła kolejna, liczniejsza grupa kolarzy.

W wyścigu wzięło udział prawie 80 kolarzy. Tylko 58 zdołało ukończyć go w tak trudnych warunkach. Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są TUTAJ.

 

strony internetowe leszno