Dawać tę VictorięPo raz 13 o ligowe punkty zawalczą w tym sezonie piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół przed własną publicznością podejmować będzie Victorię Września.

Kilka miesięcy temu wiedząc, że dojdzie do pojedynku Stainer Polonii Leszno z Victorią Września śmiało można było postawić ładną sumkę pieniędzy na ekipę z Wrześni. W ubiegłym sezonie ówczesny lider i późniejszy zwycięzca całych rozgrywek nie zawiódł zwyciężając w Lesznie 1:0. Skromnie, bo skromnie, ale jednak.

Wytypowanie zwycięzcy sobotniego spotkania jest już znacznie trudniejsze. Argumentów wskazujących na wygraną Stainer Polonii nie trzeba jednak szukać daleko. Po pierwsze sprawa wiary. Nie tej duchowej, religijnej, ale wiary w słowa trenera Jędrzeja Kędziory. Mozolnie wpajał wszystkim dookoła, że ten zespół zacznie w końcu wygrywać. W tej kwestii nie kłamał. Dodał również, że gdy Polonia się odblokuje ta seria może trochę potrwać. W te słowa opiekuna Polonistów również można wierzyć. Skoro wiara w dobry wynik udzieliła się mediom, być może również kibicom, to na pewno pozytywnie nakręceni muszą być sami zwodnicy, którzy w ostatnich sześciu spotkaniach aż 17 razy potrafili znaleźć sposób na pokonanie bramkarza rywali. Zostając na chwilę w temacie bramkarzy. Jakuba Krzyżostaniaka na pewno mogą nam pozazdrościć inne IV-ligowe zespoły. Drugi wynik w lidze pod względem najmniejszej ilości straconych goli nie bierze się znikąd.

Przechodząc do wrześnian, którzy na początku rozgrywek strasznie się męczyli nie można nie zauważyć syndromu “nowej miotły”. Po siedmiu ligowych kolejkach biało-zieloni z sześcioma punktami na koncie okupowali dolne rejony tabeli. Sytuację klubu odmieniło przyjście Tomasza Bekasa, który na ławce trenerskiej zastąpił Czesława Jakołcewicza. Zespół jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki rozpoczął wspinaczkę w górę tabeli. Cztery ligowe wygrane i tylko jedna porażka na pewno uspokoiły sytuację w drużynie, która jeszcze w poprzednim sezonie na boiskach IV ligi grupy południowej nie miał sobie równych.

O tym czy “nowa miotła” wystarczy, aby sprzątnąć punkty sprzed nosa Stainer Polonii Leszno przekonamy się już w sobotę 13 października. Początek spotkania, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy zaplanowano na godzinę 11.