Czterech pierwszoligowców powalczy o Puchar PrezydentaPodobnie jak nasi koszykarze, także leszczyńscy piłkarze ręczni zagrają o Puchar Prezydenta Miasta. Turniej odbędzie się w tę sobotę w hali Trzynastka.

Na parkiecie ujrzymy cztery zespoły z I ligi, zatem o podobnym potencjale, choć z różnymi aspiracjami na zbliżający się sezon. Oprócz gospodarzy, Realu Astromal, do rywalizacji przystąpią dwie inne drużyny z grupy B, czyli ŚKPR Świdnica i Ostrovia Ostrów, z którą to leszczynianie mierzyć się będą w okresie przygotowawczym po raz trzeci. Ostatnią ekipą jest, niedoszły beniaminek Superligi, Nielba Wągrowiec. Mimo wielu zawirowań i walki o przetrwanie na handballowej mapie Polski, klub przystąpi do rozgrywek, ale w grupie A.

Jak zapowiada trener Maciej Wierucki, miejscowi traktują zmagania jako niezwykle istotny element przygotowań. – Będziemy chcieli pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością i na pewno zagramy na poważnie – wyznał. Dodajmy, iż nie są to ostatnie zawody, jakie rozegra Real Astromal przed startem sezonu 2018/2019. Za tydzień zespół uda się na jeszcze jeden turniej do Ostrowa. Wtedy to właśnie dojdzie do tzw. próby generalnej.

Szczegółowy plan Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Leszna:
12:00 Real Astromal Leszno – ŚKPR Świdnica
13:00 Nielba Wągrowie – Ostrovia Ostrów
14:00 ŚKPR Świdnica – Ostrovia Ostrów
15:00 Real Astromal Leszno – Nielba Wągrowiec
16:00 Nielba Wągrowiec – ŚKPR Świdnica
17:00 Real Astromal Leszno – Ostrovia Ostrów

Wstęp wolny.