Clearex odrobił lekcje

Od porażki 0:4 rundę rewanżową rozpoczął GI Malepszy Futsal Leszno. W Chorzowie zdecydowanie lepszy okazał się miejscowy Clearex.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando miejscowych. To chorzowianie kreowali grę i rozpoczęli od kilku bardzo dogodnych sytuacji. Ponadto grali wysoko w defensywie, co sprawiało podopiecznym Tomasza Trznadla olbrzymie problemy. Przez kilka minut gol dla miejscowych dosłownie wisiał w powietrzu. Swego dopięli w 12 minucie pojedynku. Po fatalnym błędzie biało-czerwonych wynik otworzył Roman Vakhula. Ta bramka jeszcze bardziej uskrzydliła gospodarzy, którzy w przeciągu kolejnej minuty do siatki Jakuba Budycha trafili jeszcze dwukrotnie. Leszczynianie znaleźli się zatem w bardzo trudnej sytuacji. Podjęli walkę, ale zabrakło szczęścia. W końcówce pierwszej połowy, po niesygnalizowanym strzale, w słupek trafił Adrian Niedźwiedzki. Chwilę później konstrukcję bramki sprawdził Piotr Pietruszko, a na koniec ten sam zawodnik przejął piłkę w środku pola i po indywidualnym rajdzie, w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z miejscowym golkiperem. Szkoda, bo choć jedno trafienie do przerwy, z całą pewnością pozwoliłby gościom uwierzyć, że można jeszcze odwrócić losy tego starcia.

W drugiej połowie Clearex pozwolił gospodarzom na nieco więcej, choć o sytuacje podbramkowe nadal było niezwykle trudno. Pierwszą leszczynianie mieli dopiero w 28 minucie. Goście byli bliscy szczęścia, po świetnym przechwycie Sebastiana Wojciechowskiego. Chwilę później nieskuteczność leszczynian zemściła się kolejną bramką dla miejscowych, a tym razem swój strzelecki kunszt pokazał Sebastian Leszczak. Chorzowianie ten mecz mieli pod pełną kontrolą, dlatego trener gospodarzy dał szansę występu zmiennikom. Niewiele to jednak zmieniło. Biało-czerwoni nie spróbowali nawet gry bez bramkarza i ostatecznie przegrali zasłużenie 0:4. Był to zatem bardzo udany rewanż Clearexu, bo przypomnijmy, iż w Trapezie lepsi byli leszczynianie, którzy wygrali 2:1. W najbliższą niedzielę przed podopiecznymi Tomasza Trznadla niezwykle ważne starcie. Do Leszna przyjedzie AZS UŚ Katowice.