Ciągle bez przełamania

Kolejną ligową porażkę odnieśli koszykarze Timeout Polonii Leszno. Tym razem lepszy okazał się Ķsiężak Łowicz, który wygrał na własnym parkiecie 101:78.

Sobotnie starcie dla podopiecznych Radosława Hyżego rozpoczęło się dość obiecująco, od stanu 0:5. Goście prowadzenie zdołali utrzymać zaledwie do półmetka pierwszej kwarty. Potem do głosu doszli miejscowi. Ćwiartkę zakończyła trzypunktowa akcja Huberta Pabiana i wynik brzmiał 31:25 dla Księżaka. W kolejnej odsłonie leszczynianie, mimo słabszego początku, podjęli walkę. Za trzy punkty trafiali kolejno: Trubacz, Pabian i Sączewski. Chwilę później na tablicy mieliśmy remis po 40, a do przerwy wynik brzmiał 45:45.

Po zmianie stron biało-czerwoni wyszli na prowadzenie, ale taki stan rzeczy trwał tylko chwilę. Druga połowa to już kompletna dominacja łowiczan. To gospodarze dyktowali warunki gry, z każdą minutą powiększając przewagę. W efekcie odnieśli całkiem pokaźne zwycięstwo w stosunku 101:78. Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Pabian – 18, Sączewski – 14, Jodłowski – 12, Chanas – 10, Milczyński – 9, Trubacz, Sanny i Krawczyk – po 5.