Chcą zgasić GwiazdęPo przerwie związanej z reprezentacją wracają rozgrywki Futsal Ekstraklasy. W Trapezie szykuje się ekscytujący pojedynek beniaminków tych rozgrywek.

Najbliższym rywalem GI Malepszy Futsal Leszno będzie Gwiazda Ruda Śląska. To ekipa, która do elity wdarła się poprzez baraże. Nasi niedzielni goście wygrali do tej pory tylko jedno spotkanie. We wrześniu na własnym parkiecie okazali się minimalnie lepsi od Acana Orła Futsal Jelcz-Laskowice. Gwiazda w swoich szeregach nie ma zdecydowanego lidera. Z pewnością należy zwrócić uwagę na niezwykle zwrotnego i szybkiego Alexa Silva De Castro.

Dotychczasowe sześć kolejek pokazało, że każdy mecz jest inny i bardzo trudno jednoznacznie wskazać faworyta. Tak jest i tym razem, choć wydaje się, że większy potencjał mają gospodarze. Z całą pewnością niedzielny mecz będzie niezwykle istotny w kontekście utrzymania. Rywale znajdują się w strefie spadkowej i do Leszna przyjadą po pełną pulę. Trzech punktów chcą też podopieczni Tomasza Trznadla, a jaki będzie rezultat tej konfrontacji przekonamy się już w najbliższą niedzielę. W obozie biało-czerwonych, oprócz kontuzjowanych: Kacpra Konopackiego i Bartosza Wojtyniaka nie zobaczymy również pauzującego za kartki Huberta Olszaka. Nieco większy ciężar gry spadnie zatem na pozostałych zawodników. Dodajmy, iż początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.