Było widać różnicę

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli leszczyńscy piłkarze. Po dobrym meczu, Stainer Polonia pokonała u siebie Ostrovię Ostrów Wlkp. 2:0.

Spotkaniem z ostrowianami podopieczni Jędrzeja Kędziory potwierdzili, że w tym sezonie będą bili się o najwyższe cele. Na boisku zobaczyliśmy drużynę dojrzałą, zaangażowaną i konsekwentną, która wypunktowała rywala.

Gospodarze od samego początku ruszyli do ataku i szybko objęli prowadzenie. W 12 minucie na uderzenie zdecydował się Wojciech Bzdęga. Piłkę odbił Bartosz Jankowski, ale przy dobitce Eryka Morysona był już bezradny. W 19 minucie dobrą okazję na podwyższenie wyniku miał Przemysław Kowalski, lecz minimalnie przestrzelił. Jeszcze przed przerwą, grający ciekawy dla oka futbol biało-czerwoni, ukłuli po raz drugi. Akcję lewą stroną zainicjował Moryson, dokładnie dograł do Karola Smoły, który tylko dopełnił formalności. Po pierwszej połowie mieliśmy 2:0. Warto jednak dodać, że do siatki trafiali jeszcze Moryson i Smoła. Sędzia tych goli nie uznał. Przy pierwszej sytuacji dopatrzył się wcześniejszego faulu na bramkarzu, a przy drugiej zagrania ręką naszego zawodnika.

Drugą odsłonę od mocnego ciosu mogli rozpocząć goście. Po indywidualnej szarży, zaskoczyć Mikołaja Sroczyńskiego starał się Michał Giecz, ale na szczęście dla miejscowych spudłował. W kolejnych fragmentach poloniści mogli, a wręcz powinni udokumentować swoją przewagę kolejnymi bramkami. Dwie dogodne szanse zmarnował wprowadzony na plac w 60 minucie Artur Krawczyk. Pierwszą próbę udaremnił ofiarnym wślizgiem defensor natomiast w drugiej instynktowną paradą popisał się golkiper przyjezdnych. W samej końcówce, tempo opadło, a nasza ekipa skupiła się na kontrolowaniu przebiegu wydarzeń. Ostatecznie, mecz zakończył się rezultatem 2:0.

W następnej kolejce, która odbędzie się 7 września, Stainer Polonia zmierzy się na wyjeździe z Lubuszaninem Trzcianka.

Skład Stainer Polonii: Sroczyński – Wiśniewski, Kowalski, Bugzel, D. Nowak (70′ Rerak), Sarbnikowski (86′ Turbański), Moryson (78′ Juskowiak), Smoła, J. Nowak, Bzdęga, Kokot (60′ Krawczyk)

Bramki: Moryson 12′ Smoła 36′