Była Centra, czas na OstrovięW nadchodzącą sobotę na stadionie lekkoatletycznym mecz 5 kolejki IV ligi rozegrają nasi piłkarze. Stainer Polonia podejmie Ostrovię Ostrów Wlkp.

Po niemrawym początku sezonu, podopieczni Jędrzeja Kędziory wreszcie znaleźli klucz do zwycięstw. Co ważne, były to zwycięstwa okazałe. Przypomnijmy, iż dwa tygodnie temu leszczynianie rozgromili u siebie Winogrady Poznań 8:1, a przed tygodniem łatwo rozprawili się w Kole z tamtejszą Olimpią, triumfując 4:0. Dzięki temu, poprawie uległa sytuacja w tabeli, bo z nizin, poloniści wywindowali się na siódme miejsce. Teraz staną przed szansą kolejnego skoku w górę. Wszystko zależy od tego, jak spiszą się w starciu przeciwko Ostrovii, która zawita do Leszna.

Rywal nie może zaliczyć startu rozgrywek do udanych. W czterech dotychczas rozegranych spotkaniach zawsze schodził z boiska pokonany. Najbliżej urwania choćby jednego punktu był na inaugurację, kiedy to niesamowitej pogoni, przegrał na wyjeździe z Polonią Kępno 3:4. W następnych potyczkach ostrowianie nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Należy jednak przyznać, że przeciwnicy, z którymi się mierzyli, byli z wyższej półki. Mowa tu o nieomylnych LKS-ie Gołuchów i Pogoni Nowe Skalmierzyce.

Nasza drużyna musi zatem liczyć się z tym, że goście będą szukać pierwszej tej jesieni wygranej. Wzmocnieni biało-czerwoni są w gazie i z pewnością podejdą do meczu mocno podbudowani. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na spotkanie. Start w samo południe.