Byki zwycięskie w Szwecji



Podobnie, jak w polskiej PGE Ekstralidze, tak i w szwedzkiej Elitserien powoli dobiega końca faza zasadnicza rozgrywek. We wtorek w Skandynawii ścigała się trójka zawodników Fogo Unii Leszno.

Najskuteczniejszy z Byków okazał się być Jarosław Hampel, który zdobył dla Lejonen Gislaved 9 punktów w pięciu startach. Jego zespół wysoko pokonał na własnym torze Indianernę Kumla 54:36. Ciekawe zawody miały miejsce w Motali, gdzie tamtejsza Piraterna podejmowała Dackarnę Malilla. O triumfie gości 47:43 zadecydował ostatni wyścig. Najjaśniejszymi postaciami Gwiazd byli Maciej Janowski i Patryk Dudek. 6 oczek z bonusem do dorobku zwycięskiej drużyny dołożył Piotr Pawlicki. Problemów z wygraniem swojego spotkania nie miało Vastervik Speedway. Ekipa Bartosza Smektały ograł u siebie ostatnią w tabeli Rospiggarnę Hallstavik 47:37. Mecz z uwagi na niekorzystne warunki został przerwany po czternastej odsłonie. Popularny Smyk zgromadził 8 punktów i dwa bonusy w pięciu biegach.

Lejonen Gislaved: 54
1. Maksym Drabik (2*,2*,3,2*,0) 9+3
2. Jarosław Hampel (3,3,3,0,T) 9
3. Krzysztof Kasprzak (2*,1,2,1,2*) 8+2
4. Timo Lahti (3,3,1*,1*,1) 9+2
5. Kacper Woryna (1*,1*,2,3,3) 10+2
6. Nicolai Klindt (0,2,2) 4
7. Mathias Thoernblom (3,2*,0) 5+1

Indianerna Kumla: 36
1. Tai Woffinden (1,2,3,3,2*,1) 12+1
2. Piotr Protasiewicz (0,0,0) 0
3. Kenneth Bjerre (1,0,0,0) 1
4. Krystian Pieszczek (0,1,3,0,2*) 6+1
5. Chris Holder (3,1,3,2,1,3) 13
6. Ludvig Lindgren (1*,0,1*) 2+2
7. Joel Andersson (2,0,0) 2

Bieg po biegu:
1. J. Hampel, M. Drabik, T. Woffinden, P. Protasiewicz 5:1 (5:1)
2. M. Thoernblom, J. Andersson, L. Lindgren, N. Klindt 3:3 (8:4)
3. T. Lahti, K. Kasprzak, K. Bjerre, K. Pieszczek 5:1 (13:5)
4. Ch. Holder, N. Klindt, K. Woryna, J. Andersson 3:3 (16:8)
5. J. Hampel, M. Thoernblom, Ch. Holder, L. Lindgren 5:1 (21:9)
6. T. Lahti, T. Woffinden, K. Kasprzak, P. Protasiewicz 4:2 (25:11)
7. J. Hampel, M. Drabik, K. Pieszczek, K. Bjerre 5:1 (30:12)
8. Ch. Holder, K. Kasprzak, T. Lahti, J. Andersson 3:3 (33:15)
9. T. Woffinden, N. Klindt, K. Woryna, P. Protasiewicz 3:3 (36:18)
10. M. Drabik, Ch. Holder, L. Lindgren, M. Thoernblom 3:3 (39:21)
11. T. Woffinden, K. Woryna, T. Lahti, K. Bjerre 3:3 (42:24)
12. K. Pieszczek, T. Woffinden, K. Kasprzak, J. Hampel 1:5 (43:29)
13. K. Woryna, M. Drabik, Ch. Holder, K. Pieszczek 5:1 (48:30)
14. K. Kasprzak, K. Woryna, T. Woffinden, K. Bjerre, J. Hampel (T) 5:1 (53:31)
15. Ch. Holder, K. Pieszczek, T. Lahti, M. Drabik 1:5 (54:36)

Piraterna Motala: 43
1. Michel Michelsen (3,1*,3,2,3) 12+1
2. Kai Huckenbeck (0,3,2,2,0) 7
3. Linus Sundstroem (1,0,0) 1
4. Paweł Przedpełski (3,2,2,2*,1) 10+1
5. Niels K. Iversen (2*,1,3,0,2*) 8+2
6. Jonas Davidsson (2,3,0,0) 5
7. Daniel Davidsson (0,0,0) 0

Dackarna Malilla: 47
1. Maciej Janowski (1*,3,3,1,3) 11+1
2. Piotr Pawlicki (2,1,2*,1) 6+1
3. Olivier Berntzon (2,3,0,1,1) 7
4. Jacob Thorssell (0,1*,0,3,0) 4+1
5. Patryk Dudek (0,3,2,3,2*) 10+1
6. Kacper Gomólski (3,2,1*) 6+1
7. Fredrik Jakobsen (1,1,1) 3

Bieg po biegu:
1. M. Michelsen, Pi. Pawlicki, M. Janowski, K. Huckenbeck 3:3 (3:3)
2. K. Gomólski, J. Davidsson, F. Jakobsen, D. Davidsson 2:4 (5:7)
3. P. Przedpełski, O. Berntzon, L. Sundstroem, J. Thorssell 4:2 (9:9)
4. J. Davidsson, N. K. Iversen, F. Jakobsen, P. Dudek 5:1 (14:10)
5. K. Huckenbeck, K. Gomólski, J. Thorssell, D. Davidsson 3:3 (17:13)
6. M. Janowski, P. Przedpełski, Pi. Pawlicki, L. Sundstroem 2:4 (19:17)
7. O. Berntzon, K. Huckenbeck, M. Michelsen, J. Thorssell 3:3 (22:20)
8. P. Dudek, P. Przedpełski, F. Jakobsen, J. Davidsson 2:4 (24:24)
9. M. Janowski, Pi. Pawlicki, N. K. Iversen, J. Davidsson 1:5 (25:29)
10. M. Michelsen, P. Dudek, K. Gomólski, D. Davidsson 3:3 (28:32)
11. N. K. Iversen, P. Przedpełski, Pi. Pawlicki, O. Berntzon 5:1 (33:33)
12. J. Thorssell, K. Huckenbeck, M. Janowski, L. Sundstroem 2:4 (35:37)
13. P. Dudek, M. Michelsen, O. Berntzon, N. K. Iversen 2:4 (37:41)
14. M. Michelsen, N. K. Iversen, O. Berntzon, J. Thorssell 5:1 (42:42)
15. M. Janowski, P. Dudek, P. Przedpełski, K. Huckenbeck 1:5 (43:47)

Västervik Speedway: 47
1. Nicki Pedersen (2,2*,2,1,3) 10+1
2. Jack Holder (1*,3,3,3) 10+1
3. Bartosz Smektała (1*,2,2,1,2*) 8+2
4. Krzysztof Buczkowski (2,0,1*,0) 3+1
5. Peter Ljung (3,3,2,2) 10
6. Mikkel Bech (3,0,0) 3
7. Anton Karlsson (1,1,1*) 3+1

Rospiggarna Hallstavik: 37
1. Max Fricke (3,1,2,0) 6
2. Rasmus Jensen (0,3,1*,3,1) 8+1
3. Andreas Jonsson (3,0,1,D) 4
4. Wiktor Kułakow (W,2,1,2,0) 5
5. Jason Doyle (2,3,3,3) 11
6. Andreas Westlund (0,0,0) 0
7. Tomas Jonasson (2,1*,0) 3+1

Bieg po biegu:
1. M. Fricke, N. Pedersen, J. Holder, R. Jensen 3:3 (3:3)
2. M. Bech, T. Jonasson, A. Karlsson, A. Westlund 4:2 (7:5)
3. A. Jonsson, K. Buczkowski, B. Smektała, W. Kułakow (W) 3:3 (10:8)
4. P. Ljung, J. Doyle, T. Jonasson, M. Bech 3:3 (13:11)
5. J. Holder, W. Kułakow, A. Karlsson, A. Westlund 4:2 (17:13)
6. R. Jensen, B. Smektała, M. Fricke, K. Buczkowski 2:4 (19:17)
7. J. Holder, N. Pedersen, W. Kułakow, A. Jonsson 5:1 (24:18)
8. J. Doyle, B. Smektała, K. Buczkowski, T. Jonasson 3:3 (27:21)
9. P. Ljung, M. Fricke, R. Jensen, M. Bech 3:3 (30:24)
10. J. Doyle, N. Pedersen, A. Karlsson, A. Westlund 3:3 (33:27)
11. R. Jensen, P. Ljung, A. Jonsson, K. Buczkowski 2:4 (35:31)
12. J. Holder, W. Kułakow, B. Smektała, M. Fricke 4:2 (39:33)
13. J. Doyle, P. Ljung, N. Pedersen, A. Jonsson (D) 3:3 (42:36)
14. N. Pedersen, B. Smektała, R. Jensen, W. Kułakow 5:1 (47:37)

punktacja za www.eSpeedway.pl