Byki za burtą MIMP



Niestety, żadnemu z trójki zawodników Fogo Unii Leszno nie udało się przebrnąć przez eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbyły się we wtorek na torach w Łodzi i Poznaniu.

W stolicy Wielkopolski ścigali się Szymon Szlauderbach i Krzysztof Sadurski. Temu pierwszemu do awansu zabrakło niewiele. 11 punktów pozwoliło wystartować żużlowcowi w biegu dodatkowym o miano rezerwowego. W nim uległ Patrykowi Wojdyło i zajął ostatecznie piąte miejsce. 6 oczek uzbierał drugi z naszych juniorów, co dało dziewiątą pozycję. W zawodach z kompletem punktów triumfował Michał Gruchalski. Przepustkę uzyskali również Norbert Krakowiak i Damian Pawliczak.

Na łódzkim obiekcie najlepszy okazał się być bezbłędny Wiktor Trofimow. W finale imprezy oprócz reprezentanta Speed Car Motoru Lublin zameldowali się także Jakub Miśkowiak, Mateusz Cierniak i Piotr Pióro. Na rezerwę załapał się Mateusz Tonder. Na piętnastej lokacie sklasyfikowany został leszczynianin Kacper Pludra, zdobywając 4 punkty. Dodajmy, iż trzeci turniej eliminacyjny w Gdańsku został odwołany. Szczegółowe wyniki poniżej.

Wyniki:
1. Michał Gruchalski (forBET Włókniarz Częstochowa) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 13 (3,3,3,1,3)
3. Damian Pawliczak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 12 (2,2,3,3,2)
—————————————————
4. Patryk Wojdyło – 11 +1 (2,1,3,2,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
—————————————————
5. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) – 11 (2,3,2,3,1) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
6. Robert Chmiel (PGG ROW Rybnik) – 11 (3,1,2,2,3) + defekt w biegu dodatkowym
7. Michał Curzytek (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) – 9 (u,2,2,3,2)
8. Kamil Nowacki (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) – 9 (3,2,1,2,1)
9. Krzysztof Sadurski (Fogo Unia Leszno) – 6 (1,0,1,2,2)
10. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów) – 5 (1,3,1,w,0)
11. Dawid Rempała (Unia Tarnów) – 5 (0,1,2,1,1)
12. Filip Nizgorski (Get Well Toruń) – 3 (1,2,0,0,0)
13. Kacper Łobodziński (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 3 (0,0,0,1,2)
14. Maciej Kuromonow (Speed Car Motor Lublin) – 3 (2,0,1,t,0)
15. Bartosz Curzytek (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) – 2 (1,1,0,d,ns)
16. Kamil Kiełbasa (Orzeł Łódź)- 0 (0,w,0,ns,ns)

Bieg po biegu:
1. (70,76) Krakowiak, Pawliczak, Curzytek, Curzytek (u)
2. (70,66) Chmiel, Wojdyło, Konieczny, Rempała
3. (77,45) Gruchalski, Szlauderbach, Sadurski, Łobodziński
4. (70,68) Nowacki, Kuromonow, Nizgorski, Kiełbasa
5. (70,98) Konieczny, Nizgorski, Curzytek, Łobodziński
6. (69,52) Krakowiak, Nowacki, Chmiel, Sadurski
7. (70,45) Gruchalski, Curzytek, Rempała, Kiełbasa (w)
8. (69,98) Szlauderbach, Pawliczak, Wojdyło, Kuromonow
9. (70,51) Gruchalski, Chmiel, Kuromonow, Curzytek
10. (70,39) Krakowiak, Szlauderbach, Konieczny, Kiełbasa
11. (69,54) Wojdyło, Curzytek, Nowacki, Łobodziński
12. (70,51) Pawliczak, Rempała, Sadurski, Nizgorski
13. (70,70) Szlauderbach, Nowacki, Rempała, Curzytek (d)
14. (69,73) Gruchalski, Wojdyło, Krakowiak, Nizgorski
15. (70,66) Curzytek, Sadurski, Konieczny (w), Kuromonow (t)
16. (70,85) Pawliczak, Chmiel, Łobodziński, Kiełbasa
17. (71,45) Wojdyło, Sadurski, Curzytek, Kiełbasa
18. (70,89) Krakowiak, Łobodziński, Rempała, Kuromonow
19. (69,76) Chmiel, Curzytek, Szlauderbach, Nizgorski
20. (70,48) Gruchalski, Pawliczak, Nowacki, Konieczny
dodatkowy o miejsce rezerwowego w finale. Wojdyło, Szaluderbach, Chmiel (d)

Wyniki:
1. Wiktor Trofimow jr (Speed Car Motor Lublin) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Jakub Miśkowiak (forBET Włókniarz Częstochowa) – 14 (3,2,3,3,3)
3. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów) – 11 (0,3,3,3,2)
4. Piotr Pióro (Orzeł Łódź) – 11 (2,3,1,3,2)
———————————————-
5. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 10 (3,3,2,2,w)
———————————————-
6. Alan Szczotka (truly.work Stal Gorzów) – 8 (2,0,3,2,1)
7. Tomasz Orwat (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – 8 (3,1,w,2,2)
8. Damian Lotarski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 7 (1,0,2,1,3)
9. Nikodem Bartoch (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 7 (1,2,1,0,3)
10. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław) – 6 (1,2,2,0,1)
11. Maksymilian Bogdanowicz (Get Well Toruń) – 5 (w,w,1,2,2)
12. Jakub Osyczka (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 4 (0,2,1,1,0)
13. Kamil Pytlewski (truly.work Stal Gorzów) – 4 (0,1,2,0,1)
14. Mateusz Tudzież (PGG ROW Rybnik) – 4 (2,1,0,0,1)
15. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno) – 4 (2,1,0,1,w)
16. Eryk Borczuch (Orzeł Łódź) – 2 (1,0,0,1,d)
17. Przemysław Giera (PGG ROW Rybnik) – 0 (-,-,-,-,-)
18. Mateusz Błażykowski (Car Gwarant Start Gniezno) – 0 (t)

Bieg po biegu:
1. Miśkowiak, Pióro, Lotarski, Cierniak
2. Trofimow jr, Szczotka, Liszka, Pytlewski
3. Orwat, Tudzież, Borczuch, Bogdanowicz (w)
4. Tonder, Pludra, Bartoch, Osyczka
5. Pióro, Osyczka, Pytlewski, Bogdanowicz (w)
6. Trofimow jr, Miśkowiak, Pludra, Borczuch
7. Cierniak, Bartoch, Orwat, Szczotka
8. Tonder, Liszka, Tudzież, Lotarski
9. Trofimow jr, Tonder, Pióro, Orwat (w)
10. Miśkowiak, Pytlewski, Bartoch, Tudzież
11. Cierniak, Liszka, Bogdanowicz, Pludra
12. Szczotka, Lotarski, Osyczka, Borczuch
13. Pióro, Szczotka, Pludra, Tudzież
14. Miśkowiak, Orwat, Osyczka, Liszka
15. Cierniak, Tonder, Borczuch, Pytlewski
16. Trofimow jr, Bogdanowicz, Lotarski, Bartoch
17. Bartoch, Pióro, Liszka, Borczuch (d)
18. Miśkowiak, Bogdanowicz, Szczotka, Tonder (w)
19. Trofimow jr, Cierniak, Tudzież, Osyczka
20. Lotarski, Orwat, Pytlewski, Błażykowski (t)

punktacja za www.sportowefakty.wp.pl