Brady Kurtz uzupełnia skład mistrzów PolskiBrady Kurtz jest kolejnym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Fogo Unii Leszno. Świetnie wyszkolony technicznie Australijczyk jest jednym z najbardziej utalentowanych żużlowców młodego pokolenia.

Żużlowiec z Antypodów w minionym sezonie miał ważny kontrakt z pierwszoligową Euro Finannce Polonią Piła. Nie miał jednak okazji do częstych występów, dlatego zdecydował się na wypożyczenie. W bardzo trudnej sytuacji był ROW Rybnik, który postanowił skorzystać z jego usług. Brady Kurtz nie zawiódł, świetnie radząc sobie w najlepszej lidze świata. W meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej jeździł przeciwko biało-niebieskim na stadionie imienia Alfreda Smoczyka, zdobywając dla Rekinów 8 punktów. Jego drużyna przegrała wtedy 39:51.

Duże umiejętności tego żużlowca niejednokrotnie chwalili Leigh Adams i Jason Crump. W tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów Brady Kurtz zajął w klasyfikacji generalnej piąte miejsce. W październiku brał udział w 67. Memoriale Alfreda Smoczyka. I choć w pierwszych biegach nie imponował, to w ostatnich dwóch seriach sięgał po indywidualne zwycięstwa. Ostatecznie zawody zakończył z dorobkiem 7 punktów i pozostawił po sobie dobre wrażenie.

– Brady Kurtz od jakiegoś czasu był przez nas wspierany oraz obserwowany. To zdolny młody chłopak, który ma papiery na jazdę. Rozmawiałem o nim między innymi z Leigh Adamsem, który w samych komplementach wypowiadał się o Bradym. Australijczyk dostaje swoją szansę w szeregach Unii Leszno i mam nadzieję odwdzięczy się skuteczną jazdą w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Z Bradym wiążemy duże nadzieje – powiedział na łamach oficjalnej strony Fogo Unii Leszno prezes Piotr Rusiecki.

W przyszłym roku jego klubem w PGE Ekstralidze będzie Fogo Unia Leszno. Kontrakt Kangura jest jednoroczny. Transfer Australijczyka da Piotrowi Baronowi spore możliwości taktyczne. Z racji wieku, Kurtz może bowiem występować pod numerem osiem. Wcześniej umowy z leszczyńskim klubem podpisali Jarosław Hampel i Damian Baliński. Uwielbiany przez miejscowych kibiców „Bally” będzie jednak stanowił o sile drugiego zespołu w najniższej klasie rozgrywkowej.

Brady Kurtz (w środku) podczas meczu Jamalex Polonii 1912 Leszno w leszczyńskiej hali Trapez.

Aktualna kadra seniorów Fogo Unii Leszno na sezon 2018:
Piotr Pawlicki
Janusz Kołodziej
Emil Sajfutdinow
Jarosław Hampel
Brady Kurtz
Damian Baliński