Bez straty seta

UKS 9 Leszno bez straty seta pokonał UKS Szamotulanina Szamotuły. Kolejne trzy punkty wylądowały tym samym na koncie Tygrysów.

Pierwszy set mógł wskazywać, że ten mecz łatwo wygrają gospodarze. Od początku wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do końca, wygrywając do 20. Po zmianie stron, gra wyglądała zupełnie inaczej. Leszczynianie oddawali gościom mnóstwo punktów za sprawą błędów własnych. Mieli już sześć oczek straty. Rzucili się w pogoń za rywalem i mimo nerwowości, ostatecznie wygrali do 21. Formalnością okazała się trzecia partia meczu, w której obie drużyny grały uważnie, jednak w końcówce większą skutecznością wykazały się Tygrysy, wygrywając ponownie do 21 i w całym meczu 3:0.

Kolejne ligowe spotkanie UKS 9 Leszno rozegra 19 października z Enea Energetykiem w Poznaniu.